کمیل طیبی – عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان – در اظهار کرد وگو با ایسنا، با بیان اینکه تصویب لایحه ای مثل FATF توان دارد به ایجاد فضای روانی مثبتی در بازار ارز کمک کند اظهار کرد: تصویب FATF اقدامی مثبت در جهت تعدیل تحریم ها و یا در حقیقت تعدیل خودتحریمی است، […]

کمیل طیبی – عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان – در اظهار کرد وگو با ایسنا، با بیان اینکه تصویب لایحه ای مثل FATF توان دارد به ایجاد فضای روانی مثبتی در بازار ارز کمک کند اظهار کرد: تصویب FATF اقدامی مثبت در جهت تعدیل تحریم ها و یا در حقیقت تعدیل خودتحریمی است، چون که موجب شفافیت زیادتر در جریانات مالی شده و از این حیث توان دارد در بهبود جو روانی بازار ارز موثر باشد.

طیبی با بیان اینکه تصویب FATF به لحاظ پارامترهای اقتصادی توان دارد تاثیر مثبتی در اقتصاد داشته باشد اظهار کرد: FATF تامین مالی سرمایه گذاری ها را آسان سازی کرده و از طرف دیگر به سبب شکل گرفتن بعضی مشارکت های اقتصادی بین ایران و اتحادیه اروپا به جذب سرمایه گذاری های بیگانه کمک خواهد کرد.

این اقتصاددان با بیان اینکه حباب قیمتی ارز تا حدی شکسته شده است، اظهار کرد: با توجه به آگاهی هایی که در سطح خانوارها به وجود آمده، مردم می دانند که سرمایه گذاری در حوزه ارزی توان ندارد سودآور باشدT در نتیجه از التهابات بازار ارز تا اندازه بسیاری کم خواهد گردید؛ هر چند که مشکلات اقتصاد کلان همچنان ثابت است. تورمی که وجود دارد توان دارد روی رشد اقتصاد ما تاثیر گذاشته و رشد اقتصادی ما را در سال جاری تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، ۱۵ مهر یک لایحه دیگر از چهار لایحه باقی مانده از تعهدها FATF با عنوان کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم یا همان CFT تصویب گردید تا کشور یک گام دیگر به عضویت در این معاهده بین المللی نزدیک تر گردد.

انتهای پیام