آفتاب نیوز :  مشاور ریاست دانشگاه فرهنگیان کشور عصر امروز در در سمینار نکوداشت یکصدمین سال ایجاد دانشگاه فرهنگیان کشور و ۸۱سال ایجاد این دانشگاه در گنبد کاووس اظهار کرد: در ۳سال آینده کشور با کم بودن ۳۰۰هزار معلم رو به رو می گردد و مجلس شورای اسلامی باید برای حل چالش ها و مشکلات […]

آفتاب نیوز :  مشاور ریاست دانشگاه فرهنگیان کشور عصر امروز در در سمینار نکوداشت یکصدمین سال ایجاد دانشگاه فرهنگیان کشور و ۸۱سال ایجاد این دانشگاه در گنبد کاووس اظهار کرد: در ۳سال آینده کشور با کم بودن ۳۰۰هزار معلم رو به رو می گردد و مجلس شورای اسلامی باید برای حل چالش ها و مشکلات آموزش و پرورش قدم بردارد و از طرح های دانشگاه فرهنگیان پشتیبانی نماید.
حجت الاسلام عابدی با بیان اینکه رهایی و پشتیبانی از آموزش و پرورش،رهایی انقلاب اسلامی و نسل های آینده کشور هست اضافه کرد: دانشگاه فرهنگیان راهکارهایی دارد که با مدیریت و سازگاری مجلس شورای اسلامی توان دارد قسمتی از مشکلات را بدون احتیاج به بودجه حل نماید.
وی اضافه کرد: اغراض آموزش و پرورش همان اغراض نظام جمهوری اسلامی هست و به همین علت میتوان اظهار کرد که آموزش و پرورش امانت دار خوب ترین سرمایه خانواده ها و کشور هست.
وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی وظیفه مهمی در ازای آموزش و پرورش دارد دنبال کرد: آموزش و پرورش احتیاج به پشتیبانی دارد و صدای این امانت دار فرزندان کشور به گوش همه دست یافته و باید مسئولین کشور من جمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی این صدا را با گوش جان شنیده و به آن توجه نمایند.
مشاور ریاست دانشگاه فرهنگیان کشور اظهار کرد: انتظار می رود نظام آموزش و تربیت فرزندان کشور را حق جو، مبتکر، خودباور و اجتماعی تربیت کند و معلم مربی جان و جسم محصلین هست که استعدادهای نهان را به مجلس عیان دعوت می کند.
حجت الاسلام عابدی خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یک سال زیادتر از عمر مجلس شورای اسلامی این دوره باقی نمانده و شما باید آستین همت بالا زده و از این ارگان حساس و مؤثر جامعه پشتیبانی کنید.
وی یادآور گردید: در آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان طرح های کم هزینه وجود دارد که احتیاج به پشتیبانی مجلس شورای اسلامی در حیطه سازگاری و قانون گذاری هست.

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری صداوسیما،در انتهاء این سمینار از ۸خانواده شهید این دانشگاه، پیشکسوتان و روسای گذشته دانشگاه فرهنگیان تجلیل شده و از کتاب تاریخ شفاهی تربیت معلم در استان گلستان و تمبر نکوداشت یکصدمین سال ایجاد این دانشگاه در کشور و ۸۱سال ایجاد در گلستان پرده برداری گردید.