حسین هاشمی تختی با حضور در دفتر ایسنا، اضافه کرد: ایسنا به خوبی توانسته در نقش اطلاع رسانی به موقع و مناسب مسئله های روز استان هرمزگان را کاوش و ارتباط دوطرفه شایسته ای بین مسئولین و مردم ایجاد کند. در پی همکاری و ایجاد اتحاد بوده و هستم وی با بیان اینکه بنده ارتباط […]

حسین هاشمی تختی با حضور در دفتر ایسنا، اضافه کرد: ایسنا به خوبی توانسته در نقش اطلاع رسانی به موقع و مناسب مسئله های روز استان هرمزگان را کاوش و ارتباط دوطرفه شایسته ای بین مسئولین و مردم ایجاد کند.

در پی همکاری و ایجاد اتحاد بوده و هستم

وی با بیان اینکه بنده ارتباط حسنه ای با تمامی نمایندگان هرمزگان در مجلس دارم، اظهار کرد: از ابتدا بنده در پی همکاری و ایجاد اتحاد بوده و هستم و برای معیت و هم افزایی مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس تمامی تلاشم را به کار بسته ام تا بتوانیم شاهد نتیجه های مثبت آن برای استان هرمزگان و کشورمان باشد.

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با اشاره به اینکه در حال حاضر شاهد سازگاری شایسته ای بین دستگاه های اجرایی هستیم و برآیند این مبحث به صورت حتم مثبت و نتیجه های شایسته ای برای مردم هرمزگان خواهد داشت، اضافه کرد: یک نماینده مجلس دو تکلیف قانونی عهده دار هست؛ نخست قانون گذاری و پس از آن نظارت بر اجرای قانون.

هاشمی تختی بابیان اینکه در این مدت تلاشم بر این اصل بود که مصوبات مجلس در زمینه حل مشکلات مردم و باز کردن گره مشکلات باشد، عنوان نمود: مبحث اشتغال یکی از نگرانی هایی هست که به طور مستمر وجود داشته و این مبحث در زمینه قسمت نیروهای هرمزگان و منطقه های جنوبی در برنامه پنج ساله ششم احتیاج به رایزنی های متفاوت برای اجرایی شدن داشت که دستگاه هایی مثل وزارت نفت، نیرو و صنعت، معدن و تجارت به این امر با اهمیت تکلیف گردند که در کمال خوشبختی توانستیم قسمت خوبی برای نیروهای بومی حتی در بخش پیمانکاری مدنظر داشته گردد.

ریاست کمیته بندرهای و صنعت های دریایی مجلس با اشاره به ورود مجلس و الزام دولت به بخشودگی جرائم و دیرکردهای کشاورزان، افزود: با توجه حجم های صنعت کشتی سازی در هرمزگان، الزام را به ثبت سفارش های ساخت کشتی به صنعت های داخلی و افزایش توان ساخت و عرضه تسهیلات جهت افزایش پتانسیل این صنعت، مدنظر داشته گردید و حالا مبدل به قانون شده و دولت موظف به اجرای آن هست.

وی بابیان اینکه ۲۴ ساعته شدن عملیات گمرک نقش پررنگی در آسان سازی صادرات و واردات در کشور داشته هست، عنوان نمود: حالا در حال کار برای توسعه بخش ترانشیپ، ترانزیت و بانکرینگ هستیم تا بتوانیم از این حجم های با اهمیت اقتصادی بهره لازم ببریم.

هاشمی تختی دنبال کرد: مجلس مصوبه واگذاری بندرهای کوچک به بخش خصوصی و پشتیبانی از سرمایه گذاری بخش خصوصی در این زمینه را گذرانده و باید دولت به این با اهمیت اهتمام بورزد.

کشتی های چینی علت ضربه دیدن ذخایر آبزیان می گردند نه صیادان بومی!

وی در مورد مشکلات صیادان هرمزگانی، گفته بود: با توجه به ساحلی بودن هرمزگان، حق مردمان بومی اخذ مجوز صید و صیادی هست اما مسئولین شیلات افزایش این مبحث را علت عارضه دیدن ذخایر آبزیان می داند این در حالی هست که باید مسئولین پاسخگو باشند آیا کشتی های بزرگ که به چینی معروف می باشند علت ضربه دیدن ذخایر آبزیان می گردند یا صیادان بومی و با ابزارها نابرابر کشتی ها بزرگ؟!

این نماینده مجلس دنبال کرد: مسئولین جهاد کشاورزی و شیلات کشور این کشتی ها را ایرانی می دانند درحالی که همگان باخبر می باشند این کشتی ها از چین آمده اند و حالا ضمن عدم رعایت حریم جغرافیایی و نوع صیدشان، شاهد ضربه دیدن ذخایر آبزی کشور هستیم که این مبحث به عدم نظارت مسئولین بازمی گردد که باید وزیر جهاد کشاورزی با حضور در مجلس نسبت به این مبحث پاسخگو باشد.

خواستار عدالت در استفاده از نیروهای بومی در ترکیب هیئت مدیره صنعت های و شرکت های نفتی هستیم

عضو کمیسیون عمران مجلس عدم حضور نیروهای بومی در ترکیب هیئت مدیره صنعت های را از مشکلات با اهمیت و تبعیض بنیادی دانست و عنوان نمود: بعضی از این اشخاص تنها دو روز در هرمزگان حضور دارند که این یعنی بی اعتنایی و بی تدبیری؛ در همین خصوص با معاون اول ریاست جمهور دیدار و مذاکره انجام شد که در استفاده از نیروهای بومی در ترکیب هیئت مدیره صنعت های و شرکت های نفتی عدالت مراعات گردد و در کمال خوشبختی این روند تغییر پیدا نمود و امروز شاهد نصب دونیروی بومی در ترکیب هیئت مدیری پالایشگاه ستاره خلیج فارس و شرکت صبا فولاد خلیج فارس هستیم.

وی با اهتمام بر اینکه باید امنیت سرمایه گذاری را تأمین کنیم تا بخش خصوصی راغب به سرمایه گذرای گردد، تصریح نمود: مجتمع بندری بندرخمیر هشت سال پیش  با هزینه ای حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومانی نیز روند رو به رشدی داشت که پس از توقفش به سبب مشکلات زیست محیطی با حضور نمایندگان سازمان مراقبت از محیط زیست، بندرهای و دریانوردی و استانداری هرمزگان مشکلات زیست محیطی برطرف و به زودی با مشخص گردیدن پیمانکار عملیات اجرایی شروع و شاهد بهره برداری از این مجتمع در آینده ای نزدیک می باشیم.

هاشمی تختی علاوه بر این از سرگیری روند ساخت اسکله نخل ناخدا را مورد اهتمام قرارداد و اضافه کرد: این اسکله در دولت دهم با هزینه ۲۰ میلیارد تومانی روند رو به رشدی داشت اما به یک باره رها گردید و با گفتگوها صورت گرفته به زودی این مبحث احیا و امید دارم روند واگذاری آن به بخش خصوصی به سازمان همیاری و شهرداری ها تسریع یابد تا از حجم گردشگری آن زیادتر بهره گرفته گردد.

اعلام آمادگی سازمان بندرهای و دریانوردی برای تکمیل پل خلیج فارس

عضو کمیسیون عمران مجلس در مورد آخرین وضع پل خلیج فارس نیز اظهار کرد: با سازمان بندرهای و دریانوردی نیز مذاکره هایی صورت گرفته و آنان اعلام نموده اند درصورتی که منطقه آزاد قشم از این پروژه صرف نظر کرده باشد، سازمان بندرهای و دریانوردی آمادگی ادامه و تکمیل آن را دارا هست.

هاشمی تختی علاوه بر این معافیت در پرداخت مالیات بر اعتبار افزوده در حمل ونقل را قسمت بزرگی در بهبود روند فعالیت کامیون داران دانست و تصریح نمود: این مالیات در دو جا گرفته می گردید که پس از تصویب در کمیسیون عمران مورد تأیید کمسیون اقتصادی جای گرفت و به زودی در صحن علنی مجلس به رأی خواهد گذاشته گردید و به سود جامعه کامیون داران خواهد گردید.

وی بابیان اینکه یکی از مصوبات خوب مجلس ممنوعیت به کارگیری نیروهای بازنشسته بود که بعدها مشخص گردید مقام معظم رهبری از نمایندگان مجلس هم زودتر بر روی این مبحث اهتمام داشته و در نامه به مسئولین آستان قدس عدم به کارگیری نیروهای بازنشسته و استفاده از نیروهای جوان را مورد اهتمام قرار داده بود، اظهار کرد: در این طرح ۱۵ استاندار کشور نیز دربردارنده قانون بازنشستگی و عدم به کارگیری گردیدند که همین مبحث دولت را بر این وا داشت که نگاهی به فهرست استانداران خود داشته باشد.

با تمامی توان حمایت کننده همتی هستیم

هاشمی تختی با اشاره به اینکه اخیراً شاهد بودم که نمایندگان استان فارس در مجلس با توجه به بازنشستگی استاندار کنونی، در مورد همتی(استاندار هرمزگان) سوالاتی مطرح می کنند، تصریح نمود: وزارت کشور در بحث نصب استانداران دو دیدگاه را دنبال می کند، نخست آنکه استانداران باسابقه را به استان های بزرگ ببرد و دوم اینکه از نیروهای جدید در مسند استانداری استفاده نماید.

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس اضافه کرد: اگر دیدگاه اول را وزارت کشور قبول کند احتمال انتقال استاندار هرمزگان وجود دارد اما با پیگیری مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس و نظر مثبت بر روی کارکرد همتی، به وزارت کشور سفارش کرده ایم که استاندار هرمزگان نیز ماندنی باشد و بر روی گزینه های دیگر برای استان های دیگر فکر کند.

وی بابیان اینکه یک سال مدتی اندکی برای ثبات مدیریت آن هم در سمت استانداری هرمزگان هست و یک استاندار برای تحقق برنامه هایش احتیاج به زمان دارد، افزود: هرمزگان استان کوچکی نیست و امکان دارد لحاظ پهنه و جمعیت بزرگ به نظر نیاید اما از لحاظ موقعیت و فوایدش برای کشور در زمره پنج استان برتر کشور هست و احتیاج به استانداری قوی و توانمند دارد که حالا مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس از کارکرد همتی رضایت دارد و با تمامی توان پشت وی خواهد ایستاد.

رفتن همتی از استانداری هرمزگان منتفی هست

هاشمی تختی با اشاره به اینکه بر طبق آخرین حرفی که از سوی وزارت کشور انجام شد رفتن همتی از استانداری هرمزگان منتفی هست، تصریح نمود: وزارت کشور با توجه به درخواست مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس و تمایل همتی به ماندن در هرمزگان، به این جمع بندی دست یافته هست.

وی در مورد انتقادات طرح شده مبنی بر مداخله مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس در انتصابات مسئولان دستگاه های اجرایی در هرمزگان، اضافه کرد: انتصابات مسئولان به صورت سه جانبه هست که در سه ضلع آن وزارت ذی ربط، استاندار و مجمع نمایندگان مجلس نقش دارند.

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با اشاره به اینکه قاعده بر این هست که اگر قرار بر آن گردید مدیری منتقل گردد از سوی مجمع نمایندگان مجلس فهرستی به استاندار پیشنهاد می گردد و استاندار ارزیابی می کند و در صورت جمع بندی و پذیر آن، نیروی معرفی شده را به وزارت معرفی می کند و پس از آن با سازگاری وزارتخانه ذی ربط، آن مدیر منصوب می گردد.

در نصب مسئولان ملاک توانمندی هست نه فرد یا جناح خاصی

هاشمی تختی بابیان اینکه گاهی هم وزارتخانه دنبال تغییر مدیر ذی ربط هست که در این حالت نیز خود استاندار نیرویی معرفی می کند به وزارتخانه و با همکاری طرفین و مشورت با مجمع نمایندگان مجلس این مبحث پژوهشگر می گردد، تصریح نمود: در پی این هستیم که گزینه های موفق و توانمند در حل مشکلات مردم نیز منصوب گردند و اصلا و ابدا فرد یا جناح خاصی مدنظر نیست.

وی با اشاره به اینکه در این روند امکان دارد اختلاف نظرهایی به وجود آید و پنج نماینده هرمزگان در مجلس به گزینه واحدی نرسند یا استاندار با وزارتخانه به توافق نرسد، اظهار کرد: به صورت مثال در بحث مدیرکل آموزش وپرورش از چندی پیش بحث انتقال مدیرکل نیز مطرح هست که در مجمع نمایندگان جز یک نفر سایرین بر روی “موسی دادی زاده” وی با اشاره به اینکه در این روند امکان دارد اختلاف نظرهایی به وجود آید و پنج نماینده هرمزگان در مجلس به گزینه واحدی نرسند یا استاندار با وزارتخانه به توافق نرسد، اظهار کرد: به صورت مثال در بحث مدیرکل آموزش وپرورش از چندی پیش بحث انتقال مدیرکل نیز مطرح هست که در مجمع نمایندگان جز یک نفر سایرین بر روی “موسی دادی زاده” به جمع بندی رسیدند اما وزارت آموزش وپرورش اصرار بر اجماع نمایندگان مجلس دارد.

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس بابیان اینکه اصرار مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس بر اشخاص توانمند، کارآمد و شایسته هست و شاید آن فرد با بنده همراه نباشد اما شاخص های لازم را داشته باشد پس باید از وی پشتیبانی کنیم، عنوان نمود: در همین زمینه نیز گزینه های دیگر نیز وجود دارد و در صورت عدم پذیرش دادی زاده، آن گزینه ها موردبررسی قرار خواهند گرفت.

تعلل در نصب مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان  زیان بار هست

وی با اشاره به اینکه وزارت آموزش وپرورش قرار هست از حجم مدیرکل فعلی استان هرمزگان در وزارتخانه برخوردار گردد، افزود: این مبحث باید هرچه زودتر عملی گردد و دیرکرد آن علت لطمه به پیکره آموزش وپرورش هرمزگان می گردد و امید دارم شاهد نصب مدیرکل جدید آموزش وپرورش هرچه زودتر باشیم.

هاشمی تختی حضور نیروهای بومی بر مسندهای بالاتر و خارج استان را از برنامه های دیگر مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس دانست و عنوان نمود: حیدری پوری به وزارت جهاد کشاورزی رفت، درویش نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گردید و بر طبق گفت وگو های صورت گرفته به زودی شاهد می باشیم خلیل قاسمی(مدیرکل فعلی صنعت، معدن و تجارت هرمزگان) به وزارت صنعت، معدن و تجارت می رود و امید داریم شاهد معاون وزیری اش باشیم تا بیش ازپیش استعداد نیروهای هرمزگان بر همگان اثبات گردد.

از کارکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نصب مدیرکل هرمزگان گله مندم

وی در مورد عدم تعیین تکلیف مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان پس از گذشت ماه ها، ابراز کرد: در ابتدا مجمع نمایندگان مجلس هرمزگان بر روی گزینه انوشیروان پیشدار به جمع بندی رسیدند که موردقبول وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نرسید و پس زا آن گزینه های مختلفی پیشنهاد گردید که همچنان در حال ارزیابی می باشند.

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس در مورد مطرح شدن گزینه هایی مثل منصور اخلاقی پور(مدیرکل کنونی امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان) و فاطمه عامری (معاون کنونی دانشگاه پیام نور هرمزگان)، تصریح نمود: بنده هم اسم این اشخاص را شنیده ام اما در این مورد نه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نه از سوی استانداری هرمزگان مشورتی با بنده صورت نگرفته؛ هرچند هر دو گزینه نیروهای توانمند و کارآمد می باشند.

هاشمی تختی علاوه بر این از مطرح شدن اسم فرخنده جلالی(مشاور امور زنان و خانواده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان) نیز به عنوان یکی از گزینه های مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان اطلاع داد و اضافه کرد: یکی از گله های با اهمیت و بنیادی مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس از وزارت آموزش وپرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی همین عدم نصب مسئولان جدید این دستگاه ها در استان هرمزگان هست و بر طبق رایزنی های صورت گرفته قرار هست به زودی این امر پژوهشگر گردد.

بنده حمایت کننده جهانبخش بودم اما …

وی در مورد رخدادهای صورت گرفته در نصب مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان و طعنه معاون وزیر ورزش و جوانان به خودزنی هرمزگانی ها در نصب مسئولان بومی، گفته بود: بنده انسانی واضح هستم و هزینه این مبحث را هم می پردازم و باید در روند نصب مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان اعلام کنم، وقتی که اسم “محمدمهدی جهانبخش” به عنوان گزینه مدیرکلی مطرح گردید علی رغم آنکه وی در زمان انتخابات مجلس حمایت کننده بنده نبود اما چون فردی توانمند، تحصیل کرده مربوط و تجربه معاون ورزش و جوانان را در کارنامه داشت با نصب وی موافقت کردم و در ارتباط وزارت ورزش و جوانان به بنده از جهانبخش پشتیبانی هم کردم اما بعضی همکارانم در مجمع نمایندگان چندان قبول کننده نبودند؛ اکنون”محمود رضا امیاری” وی در مورد رخدادهای صورت گرفته در نصب مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان و طعنه معاون وزیر ورزش و جوانان به خودزنی هرمزگانی ها در نصب مسئولان بومی، گفته بود: بنده انسانی واضح هستم و هزینه این مبحث را هم می پردازم و باید در روند نصب مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان اعلام کنم، وقتی که اسم “محمدمهدی جهانبخش” به عنوان گزینه مدیرکلی مطرح گردید علی رغم آنکه وی در زمان انتخابات مجلس حمایت کننده بنده نبود اما چون فردی توانمند، تحصیل کرده مربوط و تجربه معاون ورزش و جوانان را در کارنامه داشت با نصب وی موافقت کردم و در ارتباط وزارت ورزش و جوانان به بنده از جهانبخش پشتیبانی هم کردم اما بعضی همکارانم در مجمع نمایندگان چندان قبول کننده نبودند؛ اکنون”محمود رضا امیاری” مدیرکل جدید مشکلی نداشته و ظرف این مدت وی توانسته به خوبی رضایتمندی جامعه ورزش را جلب کند.

نمایندگی مجلس از استاندار بودن دشوارتر هست

هاشمی تختی که در کارنامه خود استانداری هرمزگان را می بیند در جواب به سوال ایسنا مبنی بر اینکه نمایندگی مجلس سخت هست یا استاندار بود، تصریح نمود: به صورت حتم نمایندگی سخت هست زیرا هم مسئولیتش بالاتر هست هم امکاناتش کمتر و میتوان اظهار کرد به اندازه یک بخشدار هم ابزارها در اختیار یک نماینده مجلس نیست جز جذب پنج مشاور.

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس بابیان اینکه فضای انتظاری در هرمزگان بسیار بالا و توقعات از نمایندگان بسیار فراوان هست زیرا دسترسی مردم به یک نماینده راحت تر از یک استاندار هست و بنده به مطالبه گری مردم واقفم و آن را در مسیر صحیح توسعه می دانم، اظهار کرد: بعضی برای استخدام فرزندانش و بعضی برای انتهاء اختلاف خانوادگی به یک نماینده مراجعه می کند؛ بعضی مصوبات مجلس را پیگیری و خواهان پاسخگویی نماینده در مقابل آن می باشند و بعضی رایزنی ها را دنبال و در پی تحقق وعده ها و مباحث مورد رایزنی می باشند.

امید دارم ترکیب جدید دولت باعث رونق اقتصادی و کاهش مشکلات گردد

هاشمی تختی در مورد تغییر وزرا دولت و کارکرد دولت دوازدهم افزود: ایراداتی در دستگاه های اجرایی بویژه تیم اقتصادی دولت وجود داشت و نمایندگان مرتباً پیگیر آن بودند و مکررا این مبحث را به ریاست جمهور گوشزد کردند که وی تنها به تغییر ریاست بانک مرکزی بسنده کرد و پس از دو نامه نمایندگان و عدم پذیرش تغییر از سوی ریاست جمهور، شاهد استیضاح دو وزیر اقتصاد و امور دارایی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی بودیم.

استیضاح یک تا دو وزیر دیگر کابینه دولت دوازدهم مطرح هست

وی دنبال کرد: زمزمه ها در مورد استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت و دو وزیر دیگر مطرح بود که ریاست جمهور در اقدامی بجا چهار فرد را برای وزارتخانه های راه و شهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی معرفی کرد که مجلس با توجه به اینکه در پی معیت و کمک به دولت برای حل مشکلات هست رأی قبول کننده به انتخاب های ریاست جمهور داد تا شاهد تغییری در این بخش باشیم و نتیجه آن کاهش مشکلات مردم باشد.

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس بابیان اینکه امید دارم با این ترکیب جدید شاهد رونق اقتصادی و کاهش مشکلات باشیم، اضافه کرد: همچنان مبحث استیضاح یک تا دو وزیر دیگر کابینه دولت دوازدهم نیز مطرح هست.

کارکرد استاندار هرمزگان در دولت دوازدهم خوب تر از دولت یازدهم هست

وی در انتهاء به طورکلی کارکرد دولت یازدهم را بسیار پربارتر از دولت دوازدهم دانست و عنوان نمود: اما در مورد استان هرمزگان باید اظهار کرد با آمدن همتی بر مسند استانداری هرمزگان به صورت حتم کارکرد دولت دوازدهم با مدیریت همتی بسیار مطلوب تر از دولت یازدهم و استاندار آن در هرمزگان هست.

اظهار کرد وگو از: امیرحسین طالبی، خبرنگار ایسنا، منطقه خلیج فارس

انتهای پیام