به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، این تهدید بدنبال اجرای دور دوم تعرفه های آمریکا روی واردات ۱۶ میلیارد دلار کالاهای چینی مطرح گردید. تعرفه ۲۵ درصدی از روز جاری روی واردات کالاهای چینی دربردارنده موتورسیکلت و آنتن اجرا می گردد. نگرانی هایی نسبت به عارضه دیدن شرکت ها و استفاده کنندگان از این […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، این تهدید بدنبال اجرای دور دوم تعرفه های آمریکا روی واردات ۱۶ میلیارد دلار کالاهای چینی مطرح گردید.

تعرفه ۲۵ درصدی از روز جاری روی واردات کالاهای چینی دربردارنده موتورسیکلت و آنتن اجرا می گردد.

نگرانی هایی نسبت به عارضه دیدن شرکت ها و استفاده کنندگان از این تعرفه ها وجود دارد.

وزارت بازرگانی چین بعد از اینکه واشنگتن تعرفه های جدید را وضعیت کرد، نسبت به اقدام متقابل اخطار داد و اعلام نمود آمریکا به نحو معلوم مقررات سازمان تجارت جهانی را نقض کرده هست. چین اولین شکایت خود بر علیه آمریکا را در ماه ژوییه در سازمان تجارت جهانی تنظیم کرده بود.

چین روز پنج شنبه تعرفه های تلافی جویانه روی کالاهای آمریکایی به اعتبار همانند وضعیت کرد. این تعرفه ها دربردارنده کالاهایی مثل زغال سنگ، امکانات پزشکی، خودروی سواری و اتوبوس می گردد.

مجموعا وارداتی به اعتبار ۵۰ میلیارد دلار از هر دو طرف در دور دوم مشمول تعرفه شده اند.

تعرفه های تلافی جویانه در حالی به اجرا گذاشته می گردند که مذاکره هایی در سطح پایین میان مقام های چینی و آمریکایی در واشنگتن برگزار خواهد گردید.

زیادی از شرکت ها اخطار داده اند که تعرفه های جدید به اکتساب و کار آنان خدشه می زند و آنان قادر نخواهند بود بدون افزایش نرخ ها برای استفاده کنندگان آمریکایی، یک افزایش مالیات دیگر را تحمل کنند.

ریاست جمهور آمریکا در ژوییه تهدید کرده بود مهیاست روی واردات ۵۰۰ میلیارد دلار کالای چینی تعرفه اعمال کند.

زیادی از کالاهایی که در چین مونتاژ می گردند در حقیقت از کشورهای آسیای جنوب شرفی مثل مالزی و اندونزی می آیند.

اگر جنگ تجاری آمریکا و چین ادامه پیدا نماید دورنمای رشد اقتصادی قاره آسیا تیره خواهد گردید.

آمریکا تهدید کرده که در دور سوم، روی ۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی تعرفه ۲۵ درصدی وضعیت خواهد کرد.

چین نیز تهدید کرده روی ۶۰ میلیارد دلار کالای آمریکایی تعرفه اعمال خواهد کرد. برای شهر پکن تهدیدی معادل تهدید آمریکا دشوار می باشد زیرا تولیدکنندگان چینی فرآورده ها بیشتری را نسبت به کالاهایی که آمریکایی ها به چین می فروشند، صادر می کنند.

دفتر نماینده تجاری آمریکا هفته جاری جلساتی را برای ارزیابی تاثیر تعرفه های زیادتر روی کالاهای چینی برگزار نمود.

انتهای پیام