روزیاتو – علی زمانی: بعد از پرده برداری از تونل های زیر زمینی موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال‌های موخر که گفته شده در سراسر کشور توزیع شده و آماده آفند طوفانی با موشک های هدایت شونده کوتاه برد و بلند برد نقطه زن بر علیه موضع های دشمن هست، شکار هواپیماهای بدون سرنشین […]

روزیاتو – علی زمانی: بعد از پرده برداری از تونل های زیر زمینی موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال‌های موخر که گفته شده در سراسر کشور توزیع شده و آماده آفند طوفانی با موشک های هدایت شونده کوتاه برد و بلند برد نقطه زن بر علیه موضع های دشمن هست، شکار هواپیماهای بدون سرنشین نیز توسط نیروی هوافضا سپاه که این روزها خبرهای جالب و شگفت انگیزی از حجم های اطلاعاتی و عملیاتی آن مخابره می‌شود، قدرت جنگال و ترفندهای کمین سپاه برای مراقبت از آسمان ایران زمین را به رخ کشید.

پهپادهای آمریکایی که توسط سپاه شکار شد

سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای نخستین بار اعلام نموده که سپاه، پهپاد MQ-9 Reaper مربوط به ارتش آمریکا را غنیمت گرفته هست. این پهپاد پرنده‌ای بسیار مدرن و ساخت آمریکا هست که صرفاً چند کشور انگشت شمار من جمله فرانسه، هلند، انگلیس، هند، ایتالیا و اسپانیا آن را در اختیار دارند که البته اکنون سپاه پاسداران هم جزء دارندگان این پهپاد مدرن شمرده می‌شود.

پهپادهای آمریکایی که توسط سپاه شکار شد

فرمانده موشکی سپاه در برنامه ثریا چه گفت؟

سردار حاجی زاده تصریح نمود: گاهی وقت ها هواپیماهای بدون سرنشین ما در اطراف ناوهای آمریکایی پرواز نمی‌کنند اما آنان توهم این را دارند که ما بالای سرشان هستیم. امروز واقعا هیمنه آمریکایی‌ها فروریخته هست.

بزرگترین کلکسیون غنائم پهپادی را از آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها داریم.
بزرگترین کلکسیون غنائم پهپادی را از آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در اختیار ایران هست.
ایران علاوه بر RQ۱۷۰هواپیماهایNQ۱ و NQ۹ آمریکایی و «هرمس» رژیم اسرائیلی را به غنیمت گرفته‌ایم.
ایران درسطح جهان جزء ۴، ۵ کشور جهان در حوزه فناوری پهپادی هست.
یکی از فرماندهان هوایی یکی از کشورهای نیرومند به ما می‌گفت ما در این حوزه از شما عقب افتادیم.

بودجه نظامی کشور هر ساله حدود ۱۳ تا ۱۴ میلیارد دلار هست.

آمریکا، چین و عربستان در رتبه اول تا سوم بودجه نظامی دنیا می باشند.
هزینه نظامی عربستان هر ساله ۷۰ میلیارد هست در حالی که ما هر ساله حدود ۱۳ تا ۱۴ میلیارد دلار هزینه می‌کنیم.
ما در حوزه نظامی از امارات و ترکیه هم کمتر هزینه می‌کنیم.
یکی از کشورهای دوست ۳۶ فرورند هواپیمای F۱۶ از آمریکا به اعتبار ۷.۲ ۲ میلیارد دلار خریداری کرده؛ یعنی هر هواپیما را حدود ۲۰۰ میلیون دلار خریده هست.
ما با ۲۰۰ میلیون دلار می‌توانیم ۵۰۰ فروند موشک دوربرد تولید کنیم. هزینه تولید بعضی موشک‌های ما ۱۰۰ هزار دلار و بعضی دیگر ۴۰۰ هزار دلار هست.

گشتی در کلکسیون غنیمت های آمریکایی سپاه

چهاردهم آذر ماه سال ۹۱ یک فروند پهپاد آمریکا به‌نام اسکن ایگل (ScanEagle) به اسارت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. این پهپاد که با هدف شناسایی و جمع‌آوری اطلاعات در حال گشت‌زنی در منطقه عمومی خلیج فارس بود، به‌محض ورود به حریم فضای جمهوری اسلامی ایران در تور یگان‌های پدافندی و سامانه‌های کنترلی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستخوش و به‌ غنیمت گرفته گردید.

پهپادهای آمریکایی که توسط سپاه شکار شد

اسکن ایگل

این پهپاد من جمله پرنده‌های مورد استفاده توسط نیروی دریایی آمریکاست.

پهپادهای آمریکایی که توسط سپاه شکار شد

پهپاد اسکن ایگل در ایران، به تولید انبوه رسید

پهپادهای آمریکایی که توسط سپاه شکار شد
عکس شکار بزرگ سپاه: RQ-170

مهر ماه سال ۹۵، برای نخستین بار نیروی هوافضای سپاه پاسداران تصویرهایی از یک پهپاد مدرن و غنیمتی را منتشر نمود که اسم آن را MQ-1C معرفی و اعلام نمود که این پهپاد مربوط به آمریکا هست. هم‌اکنون ارتش آمریکا و سازمان جاسوسی این کشور در حال استفاده وسیع از این پهپاد می باشند.

پهپادهای آمریکایی که توسط سپاه شکار شد
سردار حاجی‌زاده، در حال تعریف حجم های عملیاتی پهپاد RQ-1C به دریابان علی شمخانی،

دبیر شورای عالی امنیت ملی و وزیر اسبق دفاع هست

سپاه پاسداران، ۱۰ مهر ماه سال ۹۵ از یک فروند پهپاد آمریکایی به‌نام شادو ۲۰۰ (SHADOW 200) نیز پرده برداری کرد که این پهپاد هم توسط نیروی هوافضای سپاه غنیمت گرفته شده بود. این پهپاد، یک پهپاد جاسوسی آمریکایی هست که هم‌اکنون در زیادی یگان‌های رزمی و غیررزمی ارتش آمریکا مورد استفاده قرار دارد.

سپاه پاسداران توانسته این پهپاد را هم مهندسی معکوس و نمونه‌ای ایرانی از آن را تولید کند.