به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری کیودو، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن و دونالد ترامپ، ریاست جمهوری آمریکا در خلال مصاحبه ای تلفنی در مورد جدیدترین تغییرات حول کشور کره شمالی رایزنی کرده و سیاست هایشان را در ارتباط با همکاری با این کشور هماهنگ کردند. این رایزنی قبل از […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری کیودو، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن و دونالد ترامپ، ریاست جمهوری آمریکا در خلال مصاحبه ای تلفنی در مورد جدیدترین تغییرات حول کشور کره شمالی رایزنی کرده و سیاست هایشان را در ارتباط با همکاری با این کشور هماهنگ کردند.

این رایزنی قبل از عزیمت مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به کشور کره شمالی که چهارمین عزیمت اوست، انجام گردید. آمریکا کوشش دارد تا کشور کره شمالی را راضی کند گام های قاطعی در مسیر هدف خلع جنگ افزار اتمی بردارد.

نخست وزیر ژاپن حل این مساله را اولویت های دولتش دانسته هست. نخست  وزیر ژاپن بار  دیگر بر آمادگی کشورش برای همکاری با ایالات متحده، کره جنوبی، چین و روسیه با هدف برچیدن برنامه های اتمی و توسعه موشکی کشور کره شمالی و حل مساله شهروندان ربوده شده تاکید کرد.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید چهارشنبه در سخنانی اظهار کرد: ترامپ و آبه به محافظت تحریم های نیرومند بر علیه کشور کره شمالی با هدف مجبور ساختن آن به تسلیم جنگ افزار ها اتمی و موشک های بالستیکش دارای تعهد می باشند.

ریاست جمهوری آمریکا علاوه بر این سه شنبه در تجمعی در ویرجینیای غربی تاکید کرد: ایالات متحده تحریم های انبوه بر علیه کشور کره شمالی را تا زمان امحای برنامه جنگ افزار ها اتمی آن حذف نمی کند.

انتهای پیام