به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز٬ مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اظهار کرد که او از وزیر خارجه کشور کره شمالی دعوت کرده هست تا هفته آینده در نیویورک با یکدیگر دیدار نمایند. ری یونگ هو٬ وزیر خارجه کشور کره شمالی قرار هست هفته آینده برای شرکت در […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز٬ مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اظهار کرد که او از وزیر خارجه کشور کره شمالی دعوت کرده هست تا هفته آینده در نیویورک با یکدیگر دیدار نمایند. ری یونگ هو٬ وزیر خارجه کشور کره شمالی قرار هست هفته آینده برای شرکت در نشست سازمان ملل به آمریکا عزیمت کند.

پامپئو علاوه بر این افزود که از نمایندگان کشور کره شمالی دعوت کرده هست تا در «اولین فرصت» با استیون بیگن٬ نماینده مخصوص ایالات متحده در امور کشور کره شمالی در وین دیدار نمایند.

این سخنان در حالی طرح شده هست که قبل از آن کیم جونگ اون٬ رهبر کشور کره شمالی بعد از دیدار با ریاست جمهوری کره در پیونگ یانگ اعلام نمود که آماده هست به فعالیت سایت تونگ چنگ ری٬ از جایگاه ها اصلی تست موتور موشک های بالیستیک در حضور کارشناسان بین المللی انتهاء دهد.

رهبر کشور کره شمالی علاوه بر این گفته هست، در حالتی که آمریکا دست به اقدام متقابلی بزند، گام های عملی دیگری برای انتهاء دادن به کار تأسیسات هسته ای نیانگ بیان برمی دارد.

دونالد ترامپ٬ ریاست جمهوری آمریکا بعد از دیدار خردادماه با کیم جونگ اون در سنگاپور، بیان کرد که رهبر کشور کره شمالی قول داده هست تا فعالیت های این سایت را انتهاء دهد.

پامپئو با اشاره به این سخنان اظهار کرد: طبق این تعهدها مهم٬ ایالات متحده مهیاست تا سریعا گفتگوها را شروع و ارتباطات ایالات متحده و کشور کره شمالی را متحول کند.

قبل تر قرار بود که پامپئو اوایل شهریورماه به کشور کره شمالی عزیمت کند اما آن زمان دونالد ترامپ این عزیمت را کنسل و سبب این تصمیم خود را عدم پیشرفت قابل ملاحظه در گفتگوها با کشور کره شمالی برای از بین بردن جنگ افزار های هسته ای در شبه جزیره کره عنوان نمود.

پس از ان خبرگزاری رسمی کشور کره شمالی اواسط شهریورماه به نقل از رهبر این کشور اعلام نمود که پیونگ یانگ به روند غیراتمی شدن در شبه جزیره کره دارای تعهد هست.

روز چهارشنبه نیز ریاست جمهوری کره جنوبی بعد از دیدار با رهبر کشور کره شمالی افزود که پیونگ یانگ پذیرفته هست تا برای غیر هسته ای شدن گام عملی بردارد.

ایالات متحده توجه دارد تا روند غیراتمی شدن کشور کره شمالی را تا ژانویه ۲۰۱۲ به اتمام برساند.

انتهای پیام