آفتاب نیوز : پارسانیا با اشاره به این که اشخاص خیلی صریح اظهارات خود را با رهبری در میان می گذاشتند، در مورد جواب وی به مدعایی در مورد جراحی قسمتی از نیرو های سیاسی در این دوره و بنابراین محدود شدن چتر رهبر اظهار کرد: وی در مورد این مبحث صحبت کردند و توضیح […]

آفتاب نیوز : پارسانیا با اشاره به این که اشخاص خیلی صریح اظهارات خود را با رهبری در میان می گذاشتند، در مورد جواب وی به مدعایی در مورد جراحی قسمتی از نیرو های سیاسی در این دوره و بنابراین محدود شدن چتر رهبر اظهار کرد: وی در مورد این مبحث صحبت کردند و توضیح دادند که رویکرد و عملکردشان در گذشته چگونه بوده و الان هم چتر رهبری برای همه نیرو های انقلاب فراگیر هست. البته اشاره کردند که در مورد انقلاب و نظام با هیچکس رودربایستی ندارند و اگر تعدادی در مقابل نظام اسلامی و مصالح مردم بایستند، آنان می باشند که خواسته یا ناخواسته خودشان را از زیر چتر رهبری خارج کرده اند.
تذکر رهبر معظم انقلاب به احمدی نژاد
وی به طرح مباحثی در مورد چرایی پشتیبانی رهبر معظم انقلاب از دولت نهم اشاره نمود و اظهار کرد: آقا در جواب به این مساله ابتدا اظهار کردند این چنین نیست که آقای احمدی نژاد و همه سیاست های وی مورد قبولشان باشد، از سوی دیگر قسمتی از موضع های یا اقداماتی را هم که آقا قبول نداشتند، علنی نشده؛ البته قسمتی دیگر علنی شده هست؛ نظیر مخالفت با نصب آقای مشایی به معاون اولی ریاست جمهور. در این خصوص، مصادیق مشخص دیگری را هم برشمردند که آشکار گردید دست کم در دو نوبت دیگر که آقای احمدی نژاد قصد داشت در طول دولت نهم از آقای مشایی استفاده کند، با مخالفت وی روبه رو گردید و تلاش های ریاست جمهور برای تغییر نظر رهبری به جایی نرسید. وی با بیان اینکه آنچنان نیست که بنده همه آنچه را آقای احمدی نژاد می گوید یا انجام می دهد، تأیید بکنم، ازجمله اشاره ای به نوع برخوردشان در مرقد امام و بویژه در نماز جمعه به مناظره ها داشتند که با صراحت اعلام نمودند آن شیوه در مناظرات کار صحیحی نبود و آن جا «علی رؤوس الأشهار» این مطلب گفته گردید و این را به عنوان برخورد استثنایی با ریاست جمهور دانستند. وی در توضیح این مبحث اظهار کرد: خودشان به وجه استثنایی آن اشاره کردند که تا کنون و حتی در زمان امام هم پیشینه نداشته در یک محیط علنی و در حضور ریاست جمهور، رهبری موضع های او را نقد و غلط معرفی کند؛ حتی در مورد بنی صدر هم تا زمانی که ریاست جمهور بود، امام این شأن را رعایت می کردند و این طور موضع نمی گرفتند. به هرحال نکته اول وی این بود که آقای احمدی نژاد ریاست جمهور هست و رهبری باید از ریاست جمهور پشتیبانی نماید و از رؤسای جمهور قبلی هم این پشتیبانی وجود داشته هست. پارسانیا اضافه کرد: نکته دیگری که اشاره کردند این بود که آقای احمدی نژاد در سال ۱۳۸۴ با شعار آرمان ها و اعتبار های انقلاب و امام به میدان آمد؛ درحالی که قبل از آن در مقطعی حتی بنیادی ترین آرمان های امام و انقلاب به صورت رسمی و علناً نفی می گردید. مساله سومی که بیان کردند، حملات بیشتری بود که به دولت می گردید و طبعاً در چنین شرایطی، وی محافظت دولت در کلیت نظام را از وظیفه ها حتمی رهبری می دانستند.
در دوره های قبل هم در مقابل ابطال انتخابات ایستادیم
این چهره حوزوی در مورد ایستادگی رهبر معظم انقلاب بر رأی مردم در دوره های گذشته نیز اظهار کرد: ازجمله مواردی که وی بیان کردند این بود که ما در دوره های قبل هم در مقابل ابطال انتخابات ایستادیم و این کار را نکردیم؛ اشاره کردند به انتخابات مجلس ششم در تهران. اما رهبر معظم انقلاب با استفاده از اختیارات رهبری در قانون بنیادی، تصریح نمودند که جلوی این کار ایستادم و اجازه ندادم انتخابات مجلس ششم در تهران باطل گردد، به رغم این که وجود تخلف محرز بود. در مورد انتخابات دوم خرداد هم رهبری در جلسه ۲۶ خرداد ۱۳۸۸ با نمایندگان ستاد های کاندیدا ها اشاره کرده بودند که فردای دوم خرداد و انتخاب آقای خاتمی، یکی از مسئولین دولتی پیش من آمد و اظهار کرد که انتخابات باید ابطال گردد و من آنچنان با او برخورد کردم که انتظار نداشت.
حضور ۲ جریان معتقد به انقلاب را برای نظام لازم و مفید می دانم
پارسانیا در تعریف جزئیات این جلسه اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب نقل کردند که روزی به آقای خاتمی گفته اند، حضور جریان سیاسی شما را لازم می دانم و اگر چنین جریانی در کشور وجود نداشت، خودم آن را به وجود می آوردم تا برایند جریان چپ و جریان آقای هاشمی، میانه رو گردد. من حضور دو جریان معتقد به انقلاب با سلایق متفاوت سیاسی و اجتماعی را برای نظام لازم و مفید می دانم.
رهبری فرمودند که «اجازه نمی دهم جریان روشنفکری درحوزه عارضه ببیند»
وی علاوه بر این اظهارکرد: وی برخورد های غیرعقلانی و گاها فحش آمیزی را که از ناحیه نیرو های غیررسمی و به هر عنوان و دستاویزی انجام می گردید نامرتبط با رهبری دانستند و صریحا آنان را نفی و مخالفت خود را بیان کردند. حتی وقتی یکی از دوستان اظهار کردند که این مشی های غلط دارد با دو پاره کردن طلاب و برخورد حذفی با بعضی، به جریان روشنفکری حوزوی عارضه می زند، آقا ضمن بیان اینکه من هر حمایتی را برای دگرگونی در حوزه انجام می دهم، صریحا فرمودند: من اجازه نخواهم داد جریان روشنفکری درحوزه عارضه ببیند یا منزوی گردد.
ناخرسندی رهبر معظم انقلاب از راهپیمایی مقابل جامعه مدرسین
به طور مثال درمورد آن راهپیمایی که در شهر قم شده بود توضیح هایی را بیان کردند. راهپیمایی توسط بعضی از طلابی برگزار شده بود که آن زمان طرفدار آقای احمدی نژاد بودند. این راهپیمایی مجوز قانونی نداشت و علی الظاهر پس از ان که اعلان راهپیمایی کرده بودند تذکراتی به آنان داده شده بود، اما آنان با توجیه کردن تذکر های داده شده، بازهم راهپیمایی را برگزار کرده بودند. رهبری فرمودند که کار بدی انجام شده و، چون شنیده بودند که تعدادی این حرکات را مستند به یکی از آقازاده های وی کرده اند، ماجرا را برای ما بازگو کردند. وی اظهار کردند، از آن فرزندشان پرسیده اند که آیا با این اشخاص در رابطه می باشند؟ وی بیان کرد نه. آقا به این بسنده نکرده بودند و بیان کردند: پیش خودم اظهار کردم نکند اسم فرزندم را اشتباه گفته اند؛ من از بقیه فرزندانم هم تک تک پرسیدم، اما همه اظهار کردند نه. وی تصریح نمودند که من پیغام دادم که این کار ها و روش ها غلط هست.
حوادث کوی سبحان و کهریزک تأسف بار و غیرقابل دفاع هست
پارسانیا در مورد موضع رهبر معظم انقلاب درخصوص درگیری های خیابانی یا حوادثی نظیر کهریزک اظهار کرد: وی حوادثی نظیر کوی سبحان و کهریزک و…
مرجع: روزنامه خراسان