کریم بیگی در اظهار کرد و گو با خبرنگار ایسنا در مورد وضع گردشگری اصفهان اظهار کرد: در شرایط سیاسی فعلی میزان ورود گردشگران تحت الشعاع قرار گرفته هست و رکودی در بحث گردشگری ایجاد شده هست، در حقیقت ۳۰ الی ۴۰ درصد کاهش گردشگر در سال جاری داشته ایم. وی اضافه کرد: در حال […]

کریم بیگی در اظهار کرد و گو با خبرنگار ایسنا در مورد وضع گردشگری اصفهان اظهار کرد: در شرایط سیاسی فعلی میزان ورود گردشگران تحت الشعاع قرار گرفته هست و رکودی در بحث گردشگری ایجاد شده هست، در حقیقت ۳۰ الی ۴۰ درصد کاهش گردشگر در سال جاری داشته ایم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر یکسری تصمیم های جدید در بحث گردشگری گرفته شده هست، طبق یکی از این تصمیم های بحث دو نرخی کردن هزینه اقامت توریست های داخلی و بیگانه هست.

این فعال گردشگری و مدیر یک هتل در اصفهان دنبال کرد: هتل ها و جایگاه ها اقامتی از توریست های بیگانه دلار دریافت کنند، این اتفاق تاثیر گذار هست و از نظر درآمدی با اهمیت می باشد و البته باید مجوز ها در سازمان میراث فرهنگی دریافت گردد.

بیگی با اشاره به اینکه گردشگران اروپایی و آمریکایی کمتر شده اند، اظهار کرد: در حال حاضر مبحث گردشگرات حاضر در ایران مبحث زیارتی هست و مسافرین عرب نیز به سبب به صرفه بودن عزیمت به ایران ورودشان چند برابر شده هست. 

 وی به مشکل دیگری در بحث هتل داری اشاره و تاکید کرد: در مصارف آب قوانین تازه ای گذاشته اند که طبق آن هتل ها به سبب اضافی استفاده چندین برابر جریمه می گردند این در حالی هست که مشکل باید حل گردد چراکه شاید این قانون برای واحدهای خصوصی جایز باشد، اما در هتلی که هتل دار اختیاری در استفاده آب ندارد توان ندارد این قانون اجرایی گردد.

این فعال گردشگری افزود: بیشتر گردشگران اروپایی فرهنگی می باشند و برای آشنایی با فرهنگ و تمدن به ایران و اصفهان عزیمت می کنند.

انتهای پیام