به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، الکساندر لاورنتیف، نماینده مخصوص ولادیمیر پوتین، ریاست جمهوری روسیه در امور سوریه اظهار کرد، به باور وی، تفکیک شبه نظامیان تندرو و جناح مخالف معتدل در ادلب امری هست که برعهده ترکیه هست. وی بعد از دیدارش با استفان دی میستورا، نماینده سازمان ملل […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، الکساندر لاورنتیف، نماینده مخصوص ولادیمیر پوتین، ریاست جمهوری روسیه در امور سوریه اظهار کرد، به باور وی، تفکیک شبه نظامیان تندرو و جناح مخالف معتدل در ادلب امری هست که برعهده ترکیه هست.

وی بعد از دیدارش با استفان دی میستورا، نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه به خبرنگاران اظهار کرد: ما می گوییم وضع در ادلب باید به صورت کامل و با استفاده از راهکاری مسالمت آمیز حل و فصل گردد. عدم استفاده از نیروی نظامی در این زمینه امری محتمل هست.

این مقام روسی تصریح نمود: استان ادلب در حیطه وظایف ترکیه هست و این مسیولیت آنهاست که میان اپوزوسیون معتدل و افراط گرایانی از جبهه النصره و سایر گروه های تروریستی تمایز قائل گردند.

وی دنبال کرد: رهبران روسیه و ترکیه در حال مشارکت جدی برای یافتن راهکار می باشند. به گفته این مقام روسی، ترکیه و روسیه در مورد موضع های افراط گرایان در منطقه آگاهی دارند.

نماینده مخصوص ریاست جمهوری روسیه در امور سوریه اظهار کرد: این که ترک ها بتوانند کار خود را به درنهایت برسانند، امری بسیار دشوار هست.

از همین رو هست که حذف آنان به عنوان یک پدیده، امری ضروری هست.

انتهای پیام