به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، سیدناصر عتباتی درحاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آنچه که در مبحث کشت و صنعت مغان در ماه های موخر رخ داد محصول پیگیری مستمر همه مدیران، نمایندگان و دلسوزان این استان بود که مانع از آن گردید تا کشت و […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، سیدناصر عتباتی درحاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آنچه که در مبحث کشت و صنعت مغان در ماه های موخر رخ داد محصول پیگیری مستمر همه مدیران، نمایندگان و دلسوزان این استان بود که مانع از آن گردید تا کشت و صنعت مغان به یک جریان ناسالم اقتصادی به فروش رسیده گردد و حتی با حضور در مجتمع قضایی اقتصادی و رایزنی با ریاست سازمان خصوصی سازی اهتمام کردیم تا اذن ندهیم تا این بنگاه بزرگ اقتصادی با این شرایط واگذار گردد.

وی افزود: ما در این ماجرا د مقابل یک جریان ناسالم اقتصادی ایستادیم در حالی که از بن و اساس قبول کننده واگذاری کشت و صنعت به بخش خصوصی هستیم اما به شرط آنکه اهلیت فنی و مالی خریدار محرز و مشخص شده و روند واگذاری به نحو واضح به انجام برسد.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل لزوم عرضه مشاوره های تخصصی را برای صاحبان واحدهای تولیدی بویژه در حوزه مالیاتی و استفاده از تسهیلات مخصوص بخش دانش بنیان یادآور گردید و گفته بود: ما در نشست ها کمیته پشتیبانی قضائی متوجه این ناتوانی اطلاع رسانی و عرضه مشاوره ها هستیم که در حد امکان اهتمام می کنیم واحدهای تولیدی را درست راهنمایی کرده و از این تولیدکنندگان که در واقع افسران جنگ اقتصادی هستند؛ به شکلی پشتیبانی نماییم.

عتباتی اظهار کرد: ما همچنان باور داریم که با بسته شدن در کارخانه ای در واقع درب محبوس باز می گردد و ما نهایت اهتمام مان باید بر این باشد تا اذن ندهیم واحدهای تولیدی ما به سمت تعطیلی و تعدیل نیرو حرکت کنند.

وی درباره پرداختی ارزهای دولتی به صاحبان واحدهای تولیدی در استان اردبیل نیز اضافه کرد: ما بیشتر دریافت کنندگان این تسهیلات ارزی را مورد ارزیابی و دقت نظر قرار دادیم به به صورتی که تا ۹۸ درصد این واحدها بدون انحراف ارز خود را صرف واردات کالاهای مد نظر کردند و همه ۱۰۸ میلیارد تومان ارز دولتی که به واحدهای تولیدی ما اختصاص یافته در محل خود هزینه شده هست.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل تصریح نمود: ما از این لحاظ جزء استان های سبز به شمار می رویم و تولیدکنندگان ما با نهایت دقت واردات مواد اولیه را با ارز دولتی انجام داده اند.

عتباتی درباره مشکلات کامیون داران و حل دغدغه های آنان بدون پایین ترین تنش در استان افزود: با برپایی جلست مرتب و کاوش مشکلات کامیون داران اذن ندادیم تا بدون حاشیه سازی و دغدغه ای خواسته های کامیون داران مورد توجه قرار گیرد و روند آرامی را در فعالیت کامیون داران شاهدیم.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل مصوبات کمیته پشتیبانی قضایی را لازم الاجرا و قانونی اعلام نمود و اظهار کرد: هیچ مدیر بانکی و دستگاه اجرایی حق ندارد مصوبات کمیته پشتیبانی قضائی را مورد غفلت و بی توجهی قرار دهد.

وی به بازدید خود از اغلب منطقه های معدنی استان اشاره نمود و اظهار کرد: برای یک معدن در ماه های موخر ۱۱ پرونده کیفری و حقوقی متشکل که عمده این پرونده ها ذی ربط به بی تفاوتی در رعایت مسایل زیست محیطی و اجتماعی بوده هست.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفته بود: ما توقع داریم با هدف کاهش تنش ها معدن کاران با ساکنین منطقه های روستائی مشارکت لازم را دارا باشند و در کنار رعایت مسایل زیست محیطی و اجتماعی اهتمام کنند به سیمای روستاها و منطقه های متفاوت صدمه ای وارد نکنند.

عتباتی تصریح نمود: مراجع طبیعی نیز نباید اذن دهد که معدن کاران ما رودرروی مردم قرار گیرند لکن خوب تر هست در این راستا یک مشارکت خوبی بین معدنکاران و روستائیان اتفاق افتد و حتی قسمتی از اشتغال معدن از نیروهای بومی روستاها تامین گردد.

وی لزوم رعایت حق و حقوق دولتی را در برداشت مواد معدنی از سوی معدنکاران یادآور گردید و اظهار کرد: امید داریم دستگاه های نظارتی بر نحوه فعالیت معدنکاران نظارت زیادتر و دقیق تری را دارا باشند تا غفلت ها و بی توجهی ها به دست کم برسد.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفته بود: ما در حوادث کارگری کوشش می نماییم تا کمتر مدیر کارخانه را احضار کنیم اما در رسیدگی به مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی ما شعبه مخصوص جرم ها مالیاتی در دادگاه راه اندازی نمودیم تا به سرعت و به نحو دقیق به این پرونده ها رسیدگی شده و اعلام گناه رخ داده صورت پذیرد.

انتهای پیام