خبرگزاری مهر: سندهای داخلی فیس بوک که به عنوان قسمتی از یک شکایت گروهی منتشر شده، نشان می دهد این شرکت از بازی کردن کودکان در بخش Facebook games میلیون ها دلار درآمد زایی داشته هست. کودکان بدون اطلاع، برای انجام بازی های آنلاین فیس بوک از پول های والدین خود هزینه نموده اند. حال […]

خبرگزاری مهر: سندهای داخلی فیس بوک که به عنوان قسمتی از یک شکایت گروهی منتشر شده، نشان می دهد این شرکت از بازی کردن کودکان در بخش Facebook games میلیون ها دلار درآمد زایی داشته هست. کودکان بدون اطلاع، برای انجام بازی های آنلاین فیس بوک از پول های والدین خود هزینه نموده اند. حال آنکه فیس بوک کارهای کمی برای حل مشکل انجام داده هست.

این گزارش نشان داده فیس بوک سالها است از این مبحث اطلاع دارد که کودکان در این شبکه اجتماعی بازی هایی انجام می دهند و به صورت مداوم مقادیر کلانی از پول را صرف بازی هایی مثل Angry Birds، Pet Ville و Ninja Saga کرده اند. در زیادتر مواقع آنان نمی دانستند با انجام بازی ها باید هزینه ای صرف کنند.

بر طبق سندهای موجود، فیس بوک در سال ۲۰۱۱ میلادی یک آنالیز داخلی از درآمد بازی های خود انجام داد. ۶ ۶ میلیون دلار صرف بازی های آنلاین فیس بوک کرده اند.

علاوه بر این بر طبق سندهای موجود در سال ۲۰۱۳ یک نوجوان ۱۵ ساله بدون اطلاع از این روند حدود ۶۵۰۰ دلار صرف بازی های فیس بوک کرده بود اما درخواست او برای بازپرداخت این هزینه رد شده بود.

یکی از سندهای این شکایت کپی از گزارشی هست که به کارمندان فیس بوک داده شده هست.

فیس بوک در سال ۲۰۱۱ میلادی متوجه گردید ۹ درصد درآمدی که از این طرح به دست می آید، بعدا به کودکان بازپرداخت می گردد که سبب آن درخواست «بازپرداخت هزینه به کارت اعتباری» از سوی والدین بوده هست. چنین روندی بیانگر از آن هست که تلاش های فیس بوک برای رفع کردن این مشکل چندان کارساز نبوده هست.