فریبا صادقی سرمربی تیم والیبال زنان ذوب آهن در اظهار کرد و گو با ایسنا و درباره انتقادات مطرح شده  به حضور تیم امید و تیم های ناآشنا در لیگ برتر و علاوه بر این عدم تعیین تنگنا در جذب بازیکن ملی پس از جلسه قرعه کشی لیگ برتر والیبال زنان اظهار کرد: تا وقتی […]

فریبا صادقی سرمربی تیم والیبال زنان ذوب آهن در اظهار کرد و گو با ایسنا و درباره انتقادات مطرح شده  به حضور تیم امید و تیم های ناآشنا در لیگ برتر و علاوه بر این عدم تعیین تنگنا در جذب بازیکن ملی پس از جلسه قرعه کشی لیگ برتر والیبال زنان اظهار کرد: تا وقتی که در سطح کشور اسپانسرهای شخصی و دولتی نگاه بهتری به  ورزش زنان نداشته باشند فدراسیون ها هم با مشکلاتی شبیه آنچه در جلسه قرعه کشی والیبال پیش آمد،  رو به رو می باشند. در زمان سایر نایب ریاست ها  هم چنین موضوعاتی پیش آمده هست که در جلسه قرعه کشی تیم هایی که صد در صد هویت آنان معلوم نیست حضور پیدا نمودند.

او در این زمینه اضافه کرد: روی  دو تیم پیکان و ذوب آهن که در سال های قبل هم در لیگ حاضر بودند میتوان حساب کرد اما اگر قصد داشتیم در این زمینه خیلی قانونمند و بر طبق قرعه کشی مردان و سایر رشته ها عمل کنیم نباید اصلا لیگی برگزار گردد. به همین سبب می اندیشم کوشش همه نایب ریاست ها این بوده که لیگ برتر زنان برگزار گردد. 

 صادقی با بیان اینکه بعضی بیان می کنند با این شرایط خوب تر بود لیگی برگزار نمی گردید، اظهار کرد: در این صورت هیچ مسابقه ای انجام نمی گردید که سر انجام به آسیب والیبال زنان بود. بعضی هم شعارهای بزرگی چون شرکت دادن تیم های ملی و باشگاهی در تورنمنت های بین المللی می دهند که عملی نیست پس خوب تر هست مسابقات داخلی مان را حتی با تعداد تیم های کمتر برگزار کنیم.    در جلسه قرعه کشی هم گفته شده که جدول برپایی مسابقات زمانی عرضه می گردد که تیم ها با فیش پرداختی و چک ضمانت شده تا تاریخ معین حضور پیدا نمایند.

نایب ریاست پیشین فدراسیون والیبال درباره حضور تیم ملی امید در لیگ برتر زنان هم اظهار کرد: سال های گذشته در لیگ مردان تیم شمس همان تیم ملی نوجوانان بود که حضوری موثر داشت پس اگر ما نیز بتوانیم در بخش زنان چنین حرکتی انجام دهیم توان دارد کمک کننده باشد.

او با بیان اینکه حضور تیم ملی لطمه ای به سایر تیم ها نمی زند، اضافه کرد: شاید خیلی از بازیکنان امیدی که قرارداد ندارند یا جزء ذخیره ها می باشند بتوانند در این تیم بازی کنند. کما اینکه ما نیز سال گذشته چنین کاری را با حضور تیمی با اسم نماینده تهران انجام دادیم.

صادقی دنبال کرد: کعبی زاده اعلام نموده بازیکنان امیدی که در باشگاه های خود ثابت می باشند محدودیتی برای حضور در همان باشگاه ندارند و سایر بازیکن های ملی ذخیره یا جذب نشده در صورت تمایل با تیم ملی امید در لیگ شرکت کنند، بنابراین فکر نمی کنم مشکلی به جود بیاید.  

او در جواب به سؤال که آیا حضور تیم امید موجب ترغیب ملی پوشان برای ملحق شدن به این تیم نمی توان؟ گفته بود: فکر نمی کنم به سبب اینکه دو باشگاه معتبر ذوب آهن و پیکان شرایط مالی و فنی خوبی دارند و بازیکنی که شرایط لازم برایش مهیا باشد باشگاه خود را رها نمی کند.

این مربی درباره قرار ندادن تنگنا برای جذب بازیکنان ملی در تیم ها اظهار کرد: کعبی زاده گفته پس از انجام اقدامات باشگاه ها در پرداخت و تهیه فیش و چک تضمینی، در این خصوص تصمیم گیری می گردد.

صادقی در پایان  به وضع تیم خود اشاره و گفته بود: تیم را تقریبا بسته ایم و بجز یک بازیکن بقیه تماما بومی می باشند. علاوه بر این از تیم ملی بزرگسال ندا چملانیان، فرزانه مرادیان و دریس محمودی و از تیم امید هم سه بازیکن دیگر  را جذب کردیم.

انتهای پیام