نخبگان: اواسط شهریورماه سال کنونی بود که با اعلام امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال، مسئولان این باشگاه موفق گردیدند پرونده‌های بدهکاری خود را بدون مشکل به درنهایت برسانند. این پرونده‌ها بسته گردید تا استقلال تهران مدارک کامل برای شرکت در مسابقات فصل آتی لیگ قهرمانان قاره آسیا را آماده کند. درحالی که آبی‌پوشان به روزهای […]

نخبگان: اواسط شهریورماه سال کنونی بود که با اعلام امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال، مسئولان این باشگاه موفق گردیدند پرونده‌های بدهکاری خود را بدون مشکل به درنهایت برسانند. این پرونده‌ها بسته گردید تا استقلال تهران مدارک کامل برای شرکت در مسابقات فصل آتی لیگ قهرمانان قاره آسیا را آماده کند. درحالی که آبی‌پوشان به روزهای خوب تر نسبت به اوایل فصل امیدوار بودند اما شنیده‌ها بیانگر از آن هست که توفان تازه ای منتظر استقلال هست.

علی رغم اینکه اعلام شده بود تمامی پرونده‌ها مختومه شده تا خطر محرومیتی در کمین استقلالی‌ها نباشد اما پرونده جدید باشگاه تهرانی در فیفا بازهم باشگاه را به دردسر خواهد انداخت. پیامد مدیریت سیدرضا افتخاری در استقلال تهران با معرفی شاکی جدید این تیم می‌تواند آبی‌پوشان را در خطر کسر امتیاز و محرومیت قرار بدهد.

شاکی کیست؟

شکایت ذی ربط به بازیکنی هست که برای استقلالی‌ها تماما آشناست؛ بویان نایدنوف. بازیکن درخط میانی که علی رغم مصدوم شدن در تمرین های استقلال کمتر از یک مسابقه ۹۰دقیقه‌ای در طول نیم‌فصل بهمراه استقلال در تمامی رقابت‌ها هم شرکت نکرده بود اکنون مدعی هست که می‌تواند پول هنگفتی از باشگاه دریافت کند.

طلب ۴۰۰هزار دلاری!

رقم هنگفتی که هافبک مقدونیه‌ای مدعی گردیده از آبی‌پوشان طلب دارد حدود ۴۰۰هزار دلار هست! درحالی که استقلال از بازدهی این بازیکن مطمئن نبود با نظر مسئولان وقت این بازیکن قراردادی دوساله امضا کرده بود! اینکه به چه سبب چنین بازیکنی باید با این مدت قرارداد به تیم بپیوندد سوالی هست که باید سیدرضا افتخاری و پندار توفیقی به آن جواب بدهند.

دو مرتبه فیفا

بویان به ابزار وکیل خود بعد از اینکه نتوانست از باشگاه استقلال جواب مشخصی دریافت کند به این مرجع قانونی شکایت کرده هست و معاونان حقوقی باشگاه باید هرچه سریع‌تر آن را رفع کنند تا با چالشی بزرگ رو به رو نشوند.

منحصرا بویان نیست!

سرور جپاروف دیگر بازیکن بیگانه استقلال هست که هنوز مطالباتش را به طور کامل دریافت نکرده هست.

در کنار جپاروف، مامه بابا تیام دیگر بازیکنی هست که می‌تواند از استقلال شکایت کند؛ با گذشت چند ماه از جدایی او تیام همچنان از استقلال طلبکار هست. او هم ۴۰۰ هزار دلار از قراردادش را دریافت نکرده هست و البته به علت دریافت رضایتنامه و ملحق شدن به عجمان امارات با درایت امیرحسین فتحی ۳۵۰هزار دلار از مبلغ قراردادش کسر گردید.

پولی برای تسویه‌حساب نیست

دیگر اقدام با عجله و البته غیرحرفه‌ای افتخاری و مسئولان باشگاه استقلال در زمان او این بود که آنان خیلی زودتر از موعد بودجه اسپانسرینگ را از ایرانسل دریافت کرده‌اند و اگر استقلال ملزم به پرداخت جریمه نقدی به غیر از پرداخت رقم قرارداد این سه بازیکن بیگانه شود، مرجع مالی معتبری وجود نخواهد داشت تا آنان به آن مراجعه کنند و باید دید چه طور از پس این مشکل برخواهند آمد.