خبرگزاری فارس: «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای مذاکره با مقام‌های ایتالیایی به رُم رفته، در کنفرانس بین‌المللی «گفت‌وگوهای مدیترانه‌ای» به پرسش ها مجری برنامه در مورد سیاست بیگانه کشور جواب داد. ظریف در عکس العمل به کوشش آمریکایی‌ها برای به راه انداختن دور تازه ای از گفتگوها هسته ای، صریحا […]

خبرگزاری فارس: «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای مذاکره با مقام‌های ایتالیایی به رُم رفته، در کنفرانس بین‌المللی «گفت‌وگوهای مدیترانه‌ای» به پرسش ها مجری برنامه در مورد سیاست بیگانه کشور جواب داد.

ظریف در عکس العمل به کوشش آمریکایی‌ها برای به راه انداختن دور تازه ای از گفتگوها هسته ای، صریحا اظهار کرد که برجام «توافق خوبی است» و جمهوری اسلامی ایران، دیگر در مورد برنامه هسته ای خود، با آمریکا مذاکره نمی‌کند. دور قبلی گفتگوها هسته ای جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ۳ کشور اروپایی که بعدها به ۶ کشور معروف به ۱+۵ بدل گردید، ۱۲ سال طول کشید و نتیجه‌اش گردید برجام.

«

محمدجواد ظریف در پایتخت ایتالیا به آثار اقتصادی این تحریم‌ها بر زندگی مردم ایران هم پرداخت و اظهار کرد: «ایران در جنگ ۸ ساله که شرق و غرب از صدام پشتیبانی می‌کرد و سعودی‌ها هم کمک ۷ میلیارد دلاری به او می‌کردند، دوام آورد. ما در مقابل سیاست‌های ترامپ هم دوام خواهیم آورد.»