به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا تشکیل یک نیروی فضایی را فصلی تازه در تاریخ نیروهای مسلح آمریکا قرائت کرد و اظهار کرد، این نیروی در زمینه آمادگی برای «میدان جنگ بعدی» ایجاد می گردد. به گفته وی، روسیه و چین بشدت در حال کار برای توسعه قدرت […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا تشکیل یک نیروی فضایی را فصلی تازه در تاریخ نیروهای مسلح آمریکا قرائت کرد و اظهار کرد، این نیروی در زمینه آمادگی برای «میدان جنگ بعدی» ایجاد می گردد.

به گفته وی، روسیه و چین بشدت در حال کار برای توسعه قدرت های ضدماهواره ای می باشند و آمریکا باید در فضا پیروزی داشته باشد.

به گزارش خبرنما به نقل از رویترز، «نیروی فضایی» مسیولیت طیف گسترده ای از استعداد های نظامی ارتش آمریکا در فضا را به عهده خواهد داشت و من جمله این فعالیت های میتوان به فعال کردن سامانه موقعیت یابی جهانی (GPS) و حسگرهای ردیابی موشک ها اشاره نمود.

ایجاد نیروی فضایی احتیاج به تایید کنگره آمریکا دارد و بعضی قانون گذاران این کشور از هزینه های چنین برنامه ای ابراز نگرانی کرده اند. به گفته معاون ریاست جمهوری آمریکا، هزینه اولیه این طرح برای پنج سال، هشت میلیارد دلار تخمین شده هست.

مایک پنس اهتمام کرد، ایجاد نیروی فضایی برای مبارزه با تهدید در حال ظهور در فضا هست وکنگره باید اکنون برای تأمین مراجع مالی این طرح اقدام نماید.

معاون ریاست جمهوری آمریکا که در پنتاگون گفت وگو می کرد، علاوه بر این اظهار کرد، نیروی فضایی پیشنهادی هست که زمان تشکیل آن فرا دست یافته هست.

معاون ریاست جمهوری آمریکا اظهار کرد: از کارهای دشمنان به روشنی میتوان دید که آنان همین اکنون فضا را به یک منطقه جنگی مبدل کرده اند و آمریکا در برابر این چالش عقب گرد نخواهد کرد.

انتهای پیام