حجت الاسلام محمدمهدی افتخاری در اظهار کرد وگو با ایسنا با اشاره به لزوم پیگیری ساختمان های نیمه کاره در سطح شهر گفته بود: قطعا هر ساختمانی برای شروع فرآیند خراب کردن و نوسازی احتیاج به اخذ مجوز از سوی شهرداری ها دارد. وی اظهار کرد: یکی از مواردی که در مجوز ساخت ساختمان ها […]

حجت الاسلام محمدمهدی افتخاری در اظهار کرد وگو با ایسنا با اشاره به لزوم پیگیری ساختمان های نیمه کاره در سطح شهر گفته بود: قطعا هر ساختمانی برای شروع فرآیند خراب کردن و نوسازی احتیاج به اخذ مجوز از سوی شهرداری ها دارد.

وی اظهار کرد: یکی از مواردی که در مجوز ساخت ساختمان ها ذکر می گردد زمان طی شدن پروژه هست.

نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی در جواب به این سؤال که تکلیف ساختمان های نیمه کاره که صاحبان آنان به خارج از کشور رفته اند چیست؟ گفته بود: شهرداری دارای بازرسینی هست که مکلف هست بعد از دادن مجوز برای اجرایی شدن یک پروژه بر روی مراحل متفاوت آن نظارت داشته باشد.

وی تصریح نمود: امروز مشکل عمده پروژه های نیمه کاره، وضع بازار و مشکلات اقتصادی هست؛ تعدادی از پیمانکاران و مالکان به سبب شرایط اقتصادی قادر به ادامه پروژه نیستند و ساختمان را نیمه کاره رها می کنند که قطعا این ساختمان ها توان دارد جان عابرین و ساکنین محل را تهدید نماید.

وی دنبال کرد: شهرداری مکلف هست تا بعد از اخذ مجوز برای ساخت یک ساختمان مراحل متفاوت آن را بررسی کند و در صورت نیمه کاره رها شدن پروژه ها، شهرداری باید به وضع آن رسیدگی کند.

انتهای پیام