به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه المنار، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی عصر دیروز خود به مناسب تکریم مقام مادر عماد مغنیه یعنی آمنه محمود سلامه اشاره نمود که کل معیارهای ترامپ مالی و پولی هست. در سخنرانی های او هیچ جایی برای حقوق بشر […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه المنار، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی عصر دیروز خود به مناسب تکریم مقام مادر عماد مغنیه یعنی آمنه محمود سلامه اشاره نمود که کل معیارهای ترامپ مالی و پولی هست. در سخنرانی های او هیچ جایی برای حقوق بشر و دموکراسی نیست ترامپ با لحنی بی احترامی بار و سخیف در مورد هم پیمانانش حرف می زند و موجی از بی احترامی های شخصی  را به دولت ها و ملت ها روا می دارد و در مقابل این خوار و ضعیف کردن های هر روزه ترامپ نسبت به هم پیمانانش تنها آنان سکوت کرده و لبخند می زنند.

سید حسن نصرالله گفت: گفت وگو ترامپ از قدرت ایران اینکه ایران در عرض چند دقیقه کل منطقه را تحت سیطره خود می گیرد نشان از عظمت ایران از دید او دارد.

وی دنبال کرد: قسمتی از حرف های ترامپ رعب آور و برای ایجاد وحشت هست اما نگاه دولت وی را به کشورهای عربی که میلیاردها دلار صرف خرید جنگ افزار ها از آمریکا می کنند، افشا می کند. ریاست جمهوری آمریکا از این ایجاد وحشت قصد دارد از این کشورها باج خواهی کند و اموال شان را بگیرد و جنگ افزار بیشتری به آنان به فروش برساند. ترامپ در واقع امر از این کشورها در مقابل ماندن شان در راس قدرت پول می گیرد.

دبیرکل حزب الله لبنان این سؤال را سؤال کرد که چه کسانی روی این حاکمان و دولت ترامپ که پول شان را می گیرد و روزانه به آنان فحش می کند، حساب می گشایند؟

وی از حاکمان کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس خواست در راه حل هایشان بین بی احترامی های ترامپ و زندگی در عزت یکی را انتخاب نمایند. نصرالله آنان را به آشتی و مشارکت و گوش دادن به خواسته های ملت هایشان و حل مشکلات فراخواند.

سید حسن نصرالله گفت: آنچه وزیر خارجه لبنان انجام داد گام دیپلماتیک پیشرو بود و قابل تقدیر هست. این ابتکار عمل وزارت خارجه لبنان بود.

نصرالله در مورد تشکیل دولت لبنان نیز خواستار تسریع در اجرای آنچه به منفعت های ملت ذی ربط هست نه طبق اغراض حزبی گردید و بر ضرورت اجرای وظیفه ها از سوی وزارتخانه های ذی ربط حتی در دولت موقت تاکید کرد.

وی اضافه کرد: به صورت قطع سوریه هیچ دخالت ای در تشکیل دولت لبنان ندارد و آن را امری تماما داخلی می داند.

انتهای پیام