مهدی سهرابی در اظهار کرد و گو با ایسنا در مورد حضور کم رنگ تیم های باشگاهی ایران در تور های آسیایی و خانه نشینی رکابزنان گفته بود: با این شرایط که داریم پیش می رویم و با این وضع باشگاه ها خود به خود توان نداریم سهمیه المپیک دریافت کنیم و این یک حقیقت […]

مهدی سهرابی در اظهار کرد و گو با ایسنا در مورد حضور کم رنگ تیم های باشگاهی ایران در تور های آسیایی و خانه نشینی رکابزنان گفته بود: با این شرایط که داریم پیش می رویم و با این وضع باشگاه ها خود به خود توان نداریم سهمیه المپیک دریافت کنیم و این یک حقیقت هست. سال های گذشته فدراسیون، رکابزنان را به مسابقات و تور های متفاوت ارسال می کرد و دو باشگاه خوب هم داشتیم که امتیاز های بسیاری می گرفتند و سر انجام ایران با صدرنشینی در قاره آسیا سه سهمیه المپیک می گرفت اما حالا هم قوانین اکتساب سهمیه المپیک عوض شده هست و هم باشگاه ها تقریبا منحل شده اند. تیم های تبریزی را که نابود کرده اند، دو مرتبه هم دست پیشگامان درد نکند تا حدودی تیم را محافظت کرده است  و امید دارم تیم داری این باشگاه ادامه داشته باشد و مدیریت این باشگاه همیشه به دوچرخه سواری لطف داشته هست.

  او دنبال کرد: اما با این وضع ارز تقریبا اینکه باشگاهی بخواهد تیم خود را به مسابقات برون مرزی اعزام کند، غیر امکان دارد و این وضع به آسیب دوچرخه سواری ایران هست و اگر شرایط به همین شکل پیش برود، دوچرخه سواری ایران را باید تمام شده نگاه کنیم.

رکابزن ملی پوش ایران با اشاره به وضع ابزارها در ایران اظهار کرد: آن زمان که ما خوب ترین نتیجه های را در دوچرخه سواری می گرفتیم یک پیست چوبی در ایران برای ما نساختند چه برسد به الان که نتیجه هم نگرفته ایم و مسئولین با این شرایط نباید انتظار بسیاری دارا باشند. الا اینکه دست کم ابزارها مثل داشتن پیست چوبی و دوچرخه جدید مهیا باشد. دوچرخه سواری رشته ای هزینه بر هست و هزینه هایش با توجه به وضع ارز، سنگین تر هم شده هست.

سهرابی در مورد نابود شدن داعیه در میان دوچرخه سوارهای نابغه و مستعد ایران تصریح نمود: جوان هایی که تازه وارد دوچرخه سواری می گردند به این امید می آیند که تیمی باشد که درآمد دارا باشند و به مسابقات بروند، درواقع به جایی برسند که ما رسیدند. اما خب خواهند دید که نه تیمی هست  و نه باشگاهی و دوچرخه سواری به بن بست دست یافته هست. فدراسیون هم آنچنان بودجه ای ندارد که بتواند به مسابقات متفاوت اعزام کند و پیشتر باشگاه ها به شکلی کمک فدراسیون بودندو به همین علت در این شرایط  خود من روحیه ای برای ادامه کار ندارم چه برسد به جوانتر ها. وقتی نه طرحی هست، نه بودجه ای و نه مسابقه ای و دست کم ابزارها هم فراهم نیست بنظرم فعالیت در این شرایط ارزشی ندارد.

رکابزن با پیشینه ایران با اشاره به نتیجه نگرفتن دوچرخه سواری در بازی های آسیایی تاکید کرد: کشوری مثل کره جنوبی رکوردهایش را به رکورد جهان رسانده اما ما حتی توان نداریم به رکوردهایی که در سال ۲۰۰۶ ثبت کردیم ، برسیم. امید دارم این نتیجه های زنگ خطری گردد که به فکر دوچرخه سواری بیفتند. البته فدراسیون با آن بودجه ای که داشت در حد توانش هر کاری که می توانست انجام داد و زیادتر از این نمی گردید کاری کرد. رسول هاشم کندی و همکارانش هم هر کاری از دستشان برمی آمد انجام دادند. متاسفانه هاشم کندی با این ابزارها خوب تر از این نمی توانست کار کند. با این وجود کادر جدید هم از رکابزنان خوب  و با تجربه می باشند که امید دارم موفق باشند اما با این ابزارها خوب ترین مربی دنیا هم بیاید کار کردن سخت هست.

او دنبال کرد: بحث این هست که اگر با این ابزارها خوب ترین مربی دنیا را هم می آوردیم نتیجه خوب تر از این نمی گردید. اگر بازی های آسیایی دوحه من توانستم سه مدال دریافت کنیم به این سبب بود که پیش از بازی ها در ۱۶ مسابقه شرکت کرده بودم و در کاپ های آسیایی و جهانی  و قهرمانی قاره آسیا و جهان حضور داشتم.    الان دلم به حال این رکابزنان جوان می سوزد که در ایران باشگاهی نیست آنان را پشتیبانی نماید و دارند به مهره سوخته مبدل می گردند.

سهرابی در جواب به این سوال که به فکر خداحافظی از دنیای قهرمانی افتاده هست یا خیر، تصریح نمود: فعلا حضورم به اما و اگر کشده  و پس از تور آذربایجان تمرین نکردم در حالی که افرادی که من را می شناسند می دانند همیشه بیشترین استراحتی که می کردم یک روز بوده هست . فعلا تصمیم حتمی نگرفته ام که دوچرخه سواری را کنار بگذارم یا ادامه دهم.

او در جواب به این سوال که اگر بخواهد همچنان در دنیای قهرمانی بماند با کار کردن با محمود پراش و قادر میزبانی مشکلی داردیا خیر، تاکید کرد: نه مشکلی ندارم. دست کم من با هیچ کدام از دوچرخه سوارانی که از گذشته با هم بودیم مشکلی ندارم و مثل بردار با هم هستیم و می باشیم.

رکابزن ملی پوش ایران با اشاره به برپایی تور آذربایجان اظهار کرد: باید از مسئولین برپایی تور آذربایجان تشکر کنم چراکه تنها تور معتبر هست که در ایران داریم. در این وضع بحرانی ارز با کیفیت بالایی تور را برگزار کردند . تعداد تیم ها نسبت به سالهای قبل کمتر اما با کیفیت تر بود. در این میان منحصرا تیم های شهرداری تبریز و پیشگامان چون در مسابقات شرکت نکرده بودند به آن آمادگی لازم نرسیده بودند و همین موجب گردید در کشور خودمان بیگانه ها بیایند سکوها و امتیازهای را دریافت کنند. واقعا ضربه نبود باشگاه های خوب و فعال را خواهیم خورد.

انتهای پیام