به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، اورسلا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان در جواب به پرسشی در مورد استمرار حضور نیروهای کشورش در عراق، تصریح نمود: مقابله بر علیه داعش زخم های عمیقی در این کشور به جا گذاشته است. تقویت دو مرتبه عراق نیازمند بردباری است. فون درلاین […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، اورسلا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان در جواب به پرسشی در مورد استمرار حضور نیروهای کشورش در عراق، تصریح نمود: مقابله بر علیه داعش زخم های عمیقی در این کشور به جا گذاشته است. تقویت دو مرتبه عراق نیازمند بردباری است.

فون درلاین تصریح نمود: ما در مورد بازسازی یک کشور در تمامی حوزه ها حرف می زنیم. عراق نه فقط نیازمند ثبات است لکن به مشارکت و رشد اقتصادی نیازمند است.

وزیر دفاع آلمان در ادامه اظهار کرد که از سال ۲۰۱۴ بدین سو، کشورش حدود ۱.۴ ۴ میلیارد یورو در عراق سرمایه گذاری کرده است.

وی بیان کرد: نیروهای آلمانی به عرضه خدمات مستشاری به وزارت دفاع عراق در حوزه های متفاوت من جمله پاکسازی مین و تقویت توان دفاعی در برابر جنگ افزار های شیمیایی، اتمی و بیولوژیک ادامه خواهند داد.

وزیر دفاع آلمان اظهار کرد: تمامی بازیگران در دولت آینده عراق گفته اند که امیدوارند آلمان پایبندی بلندمدت تری در ازای کشورشان داشته باشد.

فون درلاین قبل از این بیان کرد که احتمال حضور نیروهای کشورش در بلندمدت در خاورمیانه را رد نمی کند.

به گفته وزیر دفاع آلمان حضور نظامیان آلمانی در اردن و عراق تابع وضع این کشورهاست. او حضور درازمدت ارتش کشورش در منطقه را ممکن می داند.

در مقر نظامیان آلمان در اردن، یک افسر آلمانی از فون در لاین سؤال کرد که آیا دولت برای حضور درازمدت ارتش آلمان در منطقه برنامه هایی دارد یا خیر. سیاستمدار منسوب به حزب دموکرات مسیحی آلمان ضمن اهتمام بر این که «ابتدا باید مأموریت فعلی را به انتهاء برسانیم» اظهار کرد، حضور درازمدت نظامیان کشورش در منطقه خارج از گمان نیست.

او اضافه کرد که چنین اقدامی تابع وضع منطقه است و این که تا چه اندازه وجود آلمانی ها در آنجا لازم باشد.

در یک پایگاه نظامی در شرق اردن حدود ۳۰۰ کارشناس نظامی آلمانی، چهار هواپیمای تجسسی تورنادو و یک هواپیمای مخصوص سوخت رسانی مستقر می باشند. ماموریت آنان در چارچوب مقابله با داعش در عراق و سوریه تشریح شده است.

وزیر دفاع آلمان از اردن به عراق رفت و با همتای عراقی خود، عرفان الحیالی، دیدار و اظهار کرد وگو کرد.

به گفته فون در لاین، آلمان برای کمک به عراق تا وقتی که دولت این کشور بتواند یک تنه اداره امور را در دست بگیرد، مهیاست.

ارتش آلمان در عراق با ۱۲۵ کارشناس نظامی حاضر است که قرار است وظیفه ها آنان تحت عنوان “تقویت قدرت ها” ارتش آلمان در عراق با ۱۲۵ کارشناس نظامی حاضر است که قرار است وظیفه ها آنان تحت عنوان “تقویت قدرت ها” عوض شود. ماموریت این اشخاص تعلیم پیشمرگه های کرد در شمال این کشور بود اما حالا تعلیم نیروهای دولت مرکزی عراق نیز به وظیفه ها آنان اضافه شده است.

در سال های موخر کارشناسان نظامی آلمانی در اربیل حدود ۱۸ هزار پیشمرگه را تعلیم داده اند. تا انتهاء سال ۲۰۱۶ آلمان برای نیروهای کرد جنگ افزار نیز می فرستاد.

انتهای پیام