محمدجواد جمالی در اظهار کرد وگو با ایسنا، اقدام وزارت خارجه در شکایت از آمریکا به دادگاه لاهه را مثبت قرائت کرد و آن را خواست مجلس و مردم عنوان و اظهار کرد: باید در برابر کارهای آمریکا و رایزنی های مالی اش ایستاد و ساکت ننشست. وی اضافه کرد: پس از شکایت وزارت خارجه […]

محمدجواد جمالی در اظهار کرد وگو با ایسنا، اقدام وزارت خارجه در شکایت از آمریکا به دادگاه لاهه را مثبت قرائت کرد و آن را خواست مجلس و مردم عنوان و اظهار کرد: باید در برابر کارهای آمریکا و رایزنی های مالی اش ایستاد و ساکت ننشست.

وی اضافه کرد: پس از شکایت وزارت خارجه و صادر کردن حکم اولیه، کمیسیون امنیت ملی به ارزیابی این مبحث با آقای ظریف پرداخت. حالا که زمان برپایی دادگاه هست به نظر می آید روند خوبی در حال طی شدن هست. درست هست که حکم اولیه به سود ما صادر گردید، اما نباید از این مبحث غافل شویم که طرف مقابل با داشتن وکیلان قوی و نفوذ در راستای های متفاوت کوشش بسیاری می کند تا نتیجه را به سود خود تمام کند. اگر نتیجه به سود آمریکا صادر نشد بعید نیست آنان طبق سوابق رای را نپذیرند.

این عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس شورای اسلامی توضیح داد: آمریکا و صهیونیست ها مجامع بین المللی را برای وقتی قصد دارند که به سود خودشان رای صادر گردد وقتی رای ندهند خارج می گردند و یا آن را بارکد می کنند. در زمان هجوم به عراق هم با وجود این که شورای امنیت مجوز را صادر نکرد خودشان هجوم کردند.

وی اضافه کرد: این مورد ها نشان می دهد که آمریکا برای وقتی شورا و مجامع بین المللی را قصد دارند که متمسک آنان شده تا اقداماتی بر علیه کشورهای غیرهمسو با خودش انجام دهد.

جمالی یادآور گردید: به هرحال شکایت ما اقدام خوبی بود پیشتر هم ما این را کار در مبحث فروش امکانات نظامی به وزارت جنگ پیشین مان انجام دادیم البته ۲۰ سال طول کشید تا حکم لاهه به سود ما صادر گردد و سر انجام توانستیم ۱.۷ ۷ میلیارد دلار ارز از آمریکا دریافت کنیم.

این عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس شورای اسلامی به سخنان وکیل آمریکا در جلسه دادگاه لاهه اشاره و اظهار کرد: این که وکیل آمریکا ایران را متهم به اثرگذاری در انتخابات کنگره آمریکا می کند، یک جور تحقیرکردن آمریکا هست یعنی ما اینقدر توانمند هستیم که این کار را انجام دادیم پس باید به ما احسنت اظهار کرد.

وی اضافه کرد: ما اطلاعاتی از بعضی نهادهای نظامی و امنیتی آمریکا داریم که وقتی گوشه ای از آن را بعضی مقام های افشا می کنند موجب تعجب آنان می گردد. آمریکایی ها ادعای مداخله روسیه در انتخابات شان را هم مطرح نموده بودند.

جمالی در جمع بندی با قوی دانستن وکیلان ایران در لاهه اظهار کرد: وکیلان ما در مورد پیمان مودت استدلال خوبی دارند. از سوی دیگر پمپئو و دیگر مسئولین آمریکایی بدون داشتن سوابق تاریخی و دیپلماتیک سخن هایی می زنند که در صلاحیت آنان نمی گنجد.

انتهای پیام