عبدالله گنجی در روزنامه جوان درج کرد: وزرای خارجه و نفت در نامه‌ای خواستار ملحق شدن ایران به معاهده‌ای گردیدند که امریکا سال گذشته از آن خارج گردید.CFT CFT یا معاهدات چهارگانه FATF هم نمونه‌ای از ده‌ها معاهده‌ای هست که دولت دل در گرو ملحق شدن به آن برای حل مشکلات کشور دارد. برای دولت […]

عبدالله گنجی در روزنامه جوان درج کرد: وزرای خارجه و نفت در نامه‌ای خواستار ملحق شدن ایران به معاهده‌ای گردیدند که امریکا سال گذشته از آن خارج گردید.CFT CFT یا معاهدات چهارگانه FATF هم نمونه‌ای از ده‌ها معاهده‌ای هست که دولت دل در گرو ملحق شدن به آن برای حل مشکلات کشور دارد.

برای دولت مستقر نام‌های متمایز و متضادی در فضای محاوره‌ای کشور استفاده شده هست که از بار ارزشی منفی و مثبت برخوردارند. بعضی را خود دولتیان و قسمتی را منتقدین نامگذاری کرده‌اند که می‌توان من جمله به: «دولت اعتدال»، «دولت تدبیر و امید»، «دولت اصلاحات»، «دولت پیرها»، «دولت میلیاردرها»، «دولت بی‌ایده»، «دولت تکنوکرات»، «دولت توسعه‌گرا»، «دولت بروکرات»، «دولت غربگرا»، «دولت غیرانقلابی»، «دولت حرف» و… دقت در حوزه نگرشی دولت نشان می‌دهد جای اسم «دولتِ ملحق شدن به.

» در بین گزاره‌های بالا تهی هست، دکتر روحانی راه علاج کشور را کلاً در دو مقوله سرمایه‌گذاری بیگانه و هضم شدن در معاهدات بین‌المللی می‌داند و تاحالا کمتر به رهیافت‌های داخلی اشاره کرده هست…» ملحق شدن به معاهدات بین‌المللی – که طبق معمول سردمداران و طراحان آن غربی‌ها می باشند – ظاهراً چیز بدی نیست، اما دقت در فرهنگ بومی و اغراض و آرمان‌های انقلاب و امام (ره) و سیاست‌های کلی نظام نشان می‌دهد که «زنجیره پیوستن‌ها» با هدف خاموش کردن موتور انقلاب اسلامی صورت می‌گیرد.

وقتی مهار انقلاب اسلامی از طریق جنگ و تهدیدات نظامی، هجوم فرهنگی، تحریم، ترور و جنگ روانی تاثیرگذار واقع نشد، حقوق بین‌الملل را برای کنترل و مهار انقلاب اسلامی به میدان آوردند و چه رهیافت به ظاهر موجه و قشنگی!CFT یا FATF در مفهوم حقوقی چیز بدی نیستند. وقتی مهار انقلاب اسلامی از طریق جنگ و تهدیدات نظامی، هجوم فرهنگی، تحریم، ترور و جنگ روانی تاثیرگذار واقع نشد، حقوق بین‌الملل را برای کنترل و مهار انقلاب اسلامی به میدان آوردند و چه رهیافت به ظاهر موجه و قشنگی!

CFT از مخالفان آن می‌پرسند مگر ما اهل پولشویی و ترور هستیم که با این‌ها مخالفید؟ قطعاً نظام جمهوری اسلامی پرچمدار مقابله با تروریسم هست، اما معنادهی غرب به تروریسم دقیقاً در زمینه خاموش کردن شعله‌های پرفروغ انقلاب اسلامی در جهان اسلام هست. همان شعله‌هایی که ۴۰ سال هست آب زیر پای امریکا در خاورمیانه را داغ کرده هست و امریکا فهمیده هست که اگر کنسولگری ما در بصره بسته شود، کنسولگری وی نیز کمتر از ۴۸ ساعت بسته خواهد گردید، اما مثال نمادین ماجرا این هست: افرادی که کنسولگری ما را می‌بینند از نگاه غرب به مداخله ایران در عراق اعتراض دارند، اما افرادی که کنسولگری امریکا را می‌بینند «تروریست‌های مورد پشتیبانی ایران» می باشند.

این معنادهی اساس مشکل ماست که ملحق شدن ما را دچار تأمل و تدّبر می‌کند.

اما دولت ما باور دارد که هر پیوستنی موجب یک نفس راحت نظام و مردم خواهد گردید و نوعی رهایی و فشار روانی و اقتصادی را مرتفع خواهد کرد.