به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا به نقل از شفق نیوز، هیاتی از مجلس شورای اسلامی ایران به ریاست فاطمه حسینی که به ژنو رفته هست تا در صد و سی و نهمین اجلاسیه بین المجالس شرکت کند در حاشیه این اجلاسیه با هیات پارلمانی عراق که ریاست آنرا حسن الکعبی، معاون اول ریاست […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا به نقل از شفق نیوز، هیاتی از مجلس شورای اسلامی ایران به ریاست فاطمه حسینی که به ژنو رفته هست تا در صد و سی و نهمین اجلاسیه بین المجالس شرکت کند در حاشیه این اجلاسیه با هیات پارلمانی عراق که ریاست آنرا حسن الکعبی، معاون اول ریاست پارلمان عراق عهده دار است دیدار و اظهار کرد وگو کردند.

در این دیدار حسن الکعبی و هیات همراه دیگربار هر نوع تحریم آمریکا بر علیه ملت ایران را محکوم کردو اضافه کرد: ما مخالف سیاست گرسنه کردن ملت ها هستیم.

از طرف دیگر ، خانم فاطمه حسینی و هیات همراه با تشویق هیات عراقی برای تشکیل ریاست های عراق و مکلف کردن نخست وزیر برای تشکیل دولت تصریح کردند: ایران خواستار افزایش مشارکت در راستای های متفاوت من جمله تبادل تجاری، اقتصادی و امنیتی در مبارزه با تروریسم هست.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، ارتباطات عمومی مجلس شورای اسلامی قبل از این اعلام نمود که  یکصد و سی و نهم نشست اتحادیه بین المجالس، ۲۲ تا ۲۶ مهر ماه با شعار «رهبری پارلمان ها در ارتقاء صلح و توسعه در عصر نوآوری و تحولات فناوری» در ژنو برگزار می گردد.

هیات اعزامی مجلس ایران دربردارنده سیده فاطمه حسینی (سرپرست هیات)، پروانه مافی، کاظم جلالی، علی اصغر یوسف نژاد، سید مصطفی ذوالقدر، محمد باسط درازهی، علی نجفی خوشرودی و اسفندیار اختیاری هست.

در مجمع نمایندگان زن اتحادیه بین المجالس جهانی IPU، سیده فاطمه حسینی با اکثریت رأیها بعنوان عضو هیات رئیسه این مجمع به نمایندگی از مجالس کشورهای گروه قاره آسیا پاسفیک انتخاب گردید.

علی نجفی خشرودی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس با اشاره به حضور در نشست اتحادیه بین المجالس جهانی اظهار کرد: اجلاس جهانی اتحادیه بین المجالس (IPU) در ژنو سوئیس با شعار رهبری پارلمان ها در بالا بردن صلح و توسعه در عصر نوآوری و تحولات فناوری از روز یکشنبه (۲۲ مهرماه) شروع شده هست.

انتهای پیام