به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، نور محمد تربتی نژاد عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی که ریاست هیات پارلمانی ایران را در این نشست عهده دار هست، عصر چهارشنبه با مقامهای بلندپایه پارلمانی اندونزی مذاکره نمود. ریاست هیات پارلمانی ایران در حاشیه این نشست در دیدار با ‘فضلی زون’ نائب ریاست […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، نور محمد تربتی نژاد عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی که ریاست هیات پارلمانی ایران را در این نشست عهده دار هست، عصر چهارشنبه با مقامهای بلندپایه پارلمانی اندونزی مذاکره نمود.

ریاست هیات پارلمانی ایران در حاشیه این نشست در دیدار با ‘فضلی زون’ نائب ریاست مجلس نمایندگان اندونزی، از این کشور بابت دعوت از هیات مجلس شورای اسلامی جهت شرکت در این مجمع جهانی تشکر و ابراز امیدواری نمود این مجمع جهانی نتیجه های قابل ملاحظه ای را بهمراه داشته باشد.

وی در ادامه به گسترش ارتباطات میان بانکی دو کشور اشاره نمود و اظهار کرد: گسترش ارتباطات بانکی منتج به تقویت هر چه زیادتر ارتباطات اقتصادی می گردد.

تربتی نژاد علاوه بر این با اشاره به تبادل هیات های دوستی گفته بود: این ارتباطات توان دارد راهگشای ارتباطات هر چه زیادتر میان دو مجلس باشد.

وی هم چنین در رابطه با کمیسیون ها و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اظهار کرد که مجلس شورای اسلامی دارای ۱۶ کمیسیون و چندین کمیته تخصصی خواهد بود که حجم های خوبی را برای مشارکت با دیگر پارلمانها داراست و مرکز مطالعات نیز نه فقط در سطح کشور لکن منطقه ای و بین المللی دارای فعالیت خواهد بود.

تربتی نژاد در ادامه به برپایی بسیار خوب بازی های آسیایی اشاره نمود و اضافه کرد: برپایی این بازی ها در این سطح بالا، حاکی حجم بالای کشور اندونزی در برپایی بازی های المپیک دارد که در صورت کاندیداتوری این کشور، جمهوری اسلامی ایران از این کاندیداتوری پشتیبانی خواهد نمود.

نائب ریاست مجلس نمایندگان اندونزی نیز در این دیدار با ابراز خوشحالی از مناسبات خوب دو کشور، خواستار تقویت ارتباطات بویژه در عرصه های متفاوت بویژه بخش کشاورزی و مشارکت های کمیسیون های تخصصی دو کشور در مباحث مورد علاقه گردید.

وی با اشاره به تولید انبوه چای در کشور اندونزی اعلام داشت که اندونزی حاضر هست که قسمتی از احتیاج ایران در بحث چای را تامین نماید.

وی در زمینه اظهارات تربتی نژاد در مورد کاندیداتوری اندونزی جهت المپیک اظهار کرد: اندونزی از پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران بسیار خوشحال هست و امید دارد که دیگر کشورهای دوست به مثل ایران از کاندیداتوری اندونزی پشتیبانی نمایند.

طبق این گزارش، مجمع جهانی پارلمانی توسعه پایدار روز چهارشنبه با حضور هیاتی از مجلس شورای اسلامی در اندونزی گشایش یافت.

انتهای پیام