خبرنما
29 بازدید ۱۳۹۷/۰۵/۲۱

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/khabarn4/public_html/wp-content/themes/khabar/single.php on line 44

دهقانی: دولت عراق با اجرای تحریم ها بر علیه ایران، منفعت های آمریکا را تامین می کند


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/khabarn4/public_html/wp-content/themes/khabar/single.php on line 57

نهایت دهقانی در اظهار کرد وگو با ایسنا در عکس العمل به تصمیم دولت عراق مبنی بر اجرای تحریم های آمریکا بر علیه ایران، ، اضافه کرد: دولت عراق با این کار منفعت های ملت و کشور خود را تامین نمی کند لکن تامین کننده منفعت های آمریکاست آن هم دولت آمریکا که با تحریم های یکجانبه گرایانه در سطح بین المللی انتقادات زیادی را متحمل شده هست مبنی بر اینکه آمریکا در پی پیروزی جویی و تامین نیروهای خود هست کاری که به شخصه ترامپ دنبال می نماید.

وی اضافه کرد: ترامپ با اقداماتی مثل خروج از موافقتنامه بین المللی و اعمال تحریم هایی بر کالاهای چینی و اروپایی و حالا نیز اعمال تحریم های یکجانبه گرایی بر ایران، سیاست هایش را با هدف تامین امنیت اسرائیل و تامین منفعت های ملی آمریکا دنبال می نماید حال اینکه در چنین شرایطی کشورهای اسلامی باید به فکر تامین منفعت های ملی خود نه تقویت منفعت های ملی آمریکا باشند.

دهقانی دنبال کرد: با توجه به این موارد، اینکه دولت عراق می گوید با تحریم ها مخالف هست اما برای محافظت منفعت های ملی خود تحریم ها را بر علیه ایران اعمال می کند این کار بدان معناست که اقدامش برای منفعت های ملی خود نیست و تنها در پی تامین منفعت های ملی آمریکا هست.

وی اضافه کرد: آنان قصد داشتند کشورهای اسلامی را به جان هم بیندازند تا منفعت های اسرائیل و منفعت های خود را تامین کرده و علاوه بر این منطقه را غارت کنند. آنان منحصرا در پی تامین منفعت های اسرائیل و منفعت های خودشان می باشند. در ظاهر کشورهای منسوب به آمریکا بیان می کنند که قصد دارند منفعت های شان را تامین کنند اما در باطن منفعت های آمریکا و اسرائیل را دنبال می نمایند.

دهقانی در انتهاء اظهار کرد: اگر هر کشوری برخلاف سیاست های آمریکا مشی کند آمریکا به آن کشور فشار مضاعف وارد می کند اما اگر کسی سیاست های آمریکا را تامین نماید آمریکا به شکلی دیگر مشی می کند، این خود نشان می دهد که تصمیم موخر دولت عراق، تامین منفعت های ملت این کشور نیست لکن تنها تامین منفعت های آمریکا هست. اگر دولت عراق در پی محافظت منفعت های ملی اش بود با کشورهای همسایه این مبحث را دنبال می کرد.

انتهای پیام

منبع:
اشتراک گذاری

ارسال نظر

گرم طلا
گرم طلا2,800,000-700,00080%
مثقال طلا2,800,000-700,00080%
تمام سکه طرح قدیم2,800,000-700,00080%
تمام سکه بهار آزادی2,800,000-700,00080%
سکه نیم بهار آزادی2,800,000-700,00080%
سکه ربع بهار آزادی2,800,000-700,00080%
دلار آمریکا
شاخص بازار بورس