آفتاب نیوز : دعوا میان سیاستمداران آمریکایی بر سر ایران همچنان ادامه دارد و این بار جان کری به دوتالد ترامپ یادآوری کرده بر خلاف ادعاهایش نه خیلی انسان میهن پرستی است و نه این مقداری افتادگی دارد.در بحبوحه گفتگوها اتمی میان دولت ایران و آمریکا، این کشور حین گفتگوها ناچار گردید قسمتی از غرامت […]

آفتاب نیوز : دعوا میان سیاستمداران آمریکایی بر سر ایران همچنان ادامه دارد و این بار جان کری به دوتالد ترامپ یادآوری کرده بر خلاف ادعاهایش نه خیلی انسان میهن پرستی است و نه این مقداری افتادگی دارد.
در بحبوحه گفتگوها اتمی میان دولت ایران و آمریکا، این کشور حین گفتگوها ناچار گردید قسمتی از غرامت هایی که باید از سال ها پیش به ایران پرداخت می کرد را پرداخت کند.
ترامپ اما اکنون در سیاست داخلی خود، درحالی که مدام از آمریکای نیرومند گفت وگو می کند، به سناتور مک کورک تاخته که این روزها در تعطیلی دولت فدرالش نقش داشته است.
او در توئیتی این سناتور را متهم به ارسال دلار برای ایران کرده است.
در ادامه دعوای ترامپ با سناتور مک کورک، ریاست جمهور آمریکا در توئیتی درج کرد:«خطاب به همه هوادران سناتور مک کورک باید بگویم  اوباما وی را منصوب کرد تا هواپیماهای حامل ۱٫۸ ۸ میلیارد دلار پول نقد را به عنوان قسمتی از خرید و فروش اتمی ترسناک (که در حال حاضر متوقف شده) به ایران بفرستد که این مبحث توسط باب کورکر کوچک تایید گردیده است.»
»ترامپ درحالی که همه حمله های ممکن را پس از خارج شدن از برجام به این توافق داشته و تلاشش برای ایجاد جبهه جهانی بر بر علیه ایران به هیچ جایی نرسیده است، اهتمام کرده افکار عمومی در کشورش را بر بر علیه سناتور حریف بشوراند. همین اتفاق موجب شده تا جان کری هم خود را وارد این دعوای توئیتری کند . جان کری وزیر خارجه دولت اوباما در توئیتی به ترامپ چنین عکس العمل نمایش داد:«حزن آور است که ریاست جمهور یک خادم ملت را که ابتدا به دولت بوش پیوست، بدنام می کند، کسی که در دو سال آخر به داستان عراق و شکست داعش در آنجا کمک کرد. ترامپ به اندازه برت مک کورک نه میهن پرست است نه افتاده.»
مرجع: خبرآنلاین