به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، هفته گذشته شماری از عاملان من جمله تنش های ژئوپلیتیک میان آمریکا و عربستان سعودی بر سر ناپدید شدن جمال خاشقجی، خبرنگار منتقدی بعد از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول، از رشد نرخ طلا حمایت کرد. بنابراین، طلا در هفته گذشته نرخ بالاتری داشت زیرا تقاضای سرمایه […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، هفته گذشته شماری از عاملان من جمله تنش های ژئوپلیتیک میان آمریکا و عربستان سعودی بر سر ناپدید شدن جمال خاشقجی، خبرنگار منتقدی بعد از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول، از رشد نرخ طلا حمایت کرد. بنابراین، طلا در هفته گذشته نرخ بالاتری داشت زیرا تقاضای سرمایه گذاران برای خرید این فلز به عنوان دارایی مطمئن تقویت گردید و روز دوشنبه تا مرز ۱۲۳۳.۲۶ ۲۶ دلار که بالاترین نرخ در دو ماه و نیم گذشته بود، پیشروی کرده بود.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۴ نفر شرکت نمودند که از میان آنان ۱۱ نفر یا ۷۹ درصد افزایش نرخ طلا در هفته جاری را حدس زدند در حالی که هیچ کس انتظار کاهش نرخ را نداشت. در این بین، ۳ نفر یا ۲۱ درصد دیدگاهی نداشتند.

در این بین، ۳ نفر یا ۲۱ درصد دیدگاهی نداشتند.

در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران، ۵۲۶ نفر شرکت نمودند که از میان آنان، ۳۱۶ نفر یا ۶۰ درصد افزایش نرخ طلا و ۱۲۴ نفر یا ۲۴ درصد کاهش نرخ این فلز زرد را حدس زدند در حالیکه ۸۶ نفر یا ۱۶ درصد دیدگاهی نسبت به روند نرخ طلا نداشتند.

برای هفته گذشته ۷۹ درصد از کارشناسان وال استریت و ۶۷ درصد از سرمایه گذاران افزایش نرخ طلا را حدس کرده بودند.۱ در معاملات روز جمعه بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر یک دلار یا ۰.۱۰ ۱ درصد کاهش پیدا نمود و در ۱۲۲۹. ۶ با این وجود نرخ طلا برای کل هفته گذشته ۰.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه “لاسال فیوچرز” ۶ درصد افزایش نمایش داد. چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه “لاسال فیوچرز” توقع دارد نرخ طلا با درخواست ها برای خرید این فلز به عنوان دارایی مطمئن، افزایش پیدا نماید. به گفته ندوس، فضا حالا کمی متمایز هست و مسائل ژئوپلیتیکی موجب شده فضا برای افزایش نرخ طلا مساعد گردد.

دانیل پاویلونیس، کارگزار ارشد کالا در شرکت “آر جی او فیوچرز” از سوی دیگر، آمار اخیری که نمایش داد رشد اقتصادی چین ضعیف شده و علاوه بر این کارکرد ضعیف سهام فناوری در آمریکا و مشکلات بیت کوین در سال جاری، به معنای تغییر جریان درخواست ها برای دارایی امن به سوی طلا هست.

دانیل پاویلونیس، کارگزار ارشد کالا در شرکت “آر جی او فیوچرز” نیز توقع دارد طلا در صورت شکستن مرز ۱۲۳۸ تا ۱۲۴۰ دلار، تا مرز ۱۲۷۵ دلار صعود نماید.

انتهای پیام