عصر ایران: شرکت دولتی «زاروبیش‌ نفت» روسیه اعلام نمود که به سبب تحریم‌های آمریکا از پروژه‌های نفتی ایران خارج می‌شود. این شرکت قبل از این برای توسعه دو میدان نفتی با شرکت ملی نفت ایران قرارداد امضا کرده بود. قسمت شرکت «زاروبیش‌ نفت» در این توافقنامه ۸۰ درصد و قسمت طرف ایرانی یعنی «دنا انرژی» […]

عصر ایران: شرکت دولتی «زاروبیش‌ نفت» روسیه اعلام نمود که به سبب تحریم‌های آمریکا از پروژه‌های نفتی ایران خارج می‌شود. این شرکت قبل از این برای توسعه دو میدان نفتی با شرکت ملی نفت ایران قرارداد امضا کرده بود.

قسمت شرکت «زاروبیش‌ نفت» در این توافقنامه ۸۰ درصد و قسمت طرف ایرانی یعنی «دنا انرژی» ۲۰ درصد بوده هست.

روز جمعه دوم نوامبر، خبرگزاری رویترز گزارش داد که سبب خارج شدن این شرکت نفتی روسیه از پروژه‌های نفتی ایران، پیامد تحریم‌های آمریکا بر تجارت نفت بوده هست. یکی از مراجع رویترز در دفتر مرکزی شرکت «زاروبیش‌ نفت» در مسکو گفته هست که تحریم های ایالات متحده بر علیه ایران یعنی «باید پروژه‌ها را متوقف نمود.»

»

»بر اساس اطلاعات ثبت شده در پایگاه داده شرکت های روسیه، یک ماه پس برگشت نخستین دور تحریم‌ها در ماه مارس شرکت «زاروبیش‌ نفت» دفتر خود را در تهران دوباره فعال شدن کرد. علاوه بر این در این پایگاه داده مذکور هست که این شرکت زیر نظر واحد تجاری وزارت انرژی روسیه فعالیت می‌کند.

مسئولان شرکت «زاروبیش‌ نفت» و وزارت انرژی روسیه از اظهار نظر در مورد گزارش خبرگزاری رویترز اجتناب کردند.