به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، کم آبی یکی از دغدغه های جدی در کشور بوده و روی آوردن به صنعت کم استفاده در آب گامی با اهمیت در تغییرات صنعتی و اقتصادی هست؛ از این رو راه اندازی نیروگاه های بدون احتیاج به آب اهمیت بسیاری دارد؛ در همین راستا نیز وزارت نیرو درجهت […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، کم آبی یکی از دغدغه های جدی در کشور بوده و روی آوردن به صنعت کم استفاده در آب گامی با اهمیت در تغییرات صنعتی و اقتصادی هست؛ از این رو راه اندازی نیروگاه های بدون احتیاج به آب اهمیت بسیاری دارد؛ در همین راستا نیز وزارت نیرو درجهت پشتیبانی از سرمایه گذاران گام هایی را برداشته هست.

سیاست پشتیبانی از سرمایه گذاری و فناوری به شکلی در دستور کار وزار نیرو قرار گرفته که در این نگاه حمایتی زمین در اختیار تقاضا کنندگان قرار می گیرد و با این روند به زودی نیروگاه های دیگری در سطح کشور راه اندازی خواهد گردید.

برنامه ریزی های وزات نیرو به شکلی است که بر طبق گفته های معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، تا انتهاء دولت دوازدهم نیز استمرار دارد که با جذب بخش خصوصی و معیت مدیران، حجم تولید برق خورشیدی تا انتهاء دولت دوازدهم به ۴۰۰۰ مگاوات می رسد.

به گفته همایون حائری، رویکرد صنعت برق در تولید برق استفاده از انرژی های نو و افزایش حجم دو تساوی نسبت به قبل هست، چراکه تا انتهاء سال ۱۳۹۵ حجم تولید برق از انرژی خورشیدی به میزان ۲۵۰ مگاوات بود و در سال ۱۳۹۶ این عدد به ۵۰۰ مگاوات رسید و تا انتهاء سال کنونی نیز تا ۱۰۰۰ مگاوات خواهد رسید.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اضافه کرد: نیروگاه های هسته ای، آبی، بادی و خورشیدی از حجم های با اهمیت در تولید انرژی های پاک هست و بخش بخار سیکل ترکیبی نیز یکی دیگر از بخش ها هست که هر ساله ۳۵ میلیارد کیلووات ساعت از بخش بخار سیکل ترکیبی استفاده می گردد.

انرژی های پاک قسمت ۲۱ درصدی در تولید برق کشور دارد که طبق برنامه ریزی های صورت گرفته باید این عدد به ۳۰ درصد برسد که برای این با اهمیت نیز برنامه های بسیاری مدنظر داشته شده و به نظر می آید که دولت نگاه مخصوصی به توسعه تجدیدپذیرها و پشتیبانی از بخش خصوصی در این حوزه دارد.

انتهای پیام