مهدی حاجی قاسمی در اظهار کرد وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: اجرای پروژه بزرگراه شمالی از وظیفه ها دولت بوده و قرار بود دولت هم در بحث تملکات و هم در بحث لکه گذاری و جذب اعتبارات مشارکت لازم را با مدیریت شهری داشته باشد ولی متاسفانه تا به این لحظه هیچ اقدامی صورت […]

مهدی حاجی قاسمی در اظهار کرد وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: اجرای پروژه بزرگراه شمالی از وظیفه ها دولت بوده و قرار بود دولت هم در بحث تملکات و هم در بحث لکه گذاری و جذب اعتبارات مشارکت لازم را با مدیریت شهری داشته باشد ولی متاسفانه تا به این لحظه هیچ اقدامی صورت نگرفته است.  بدیهی هست صرف قول مشارکت و مساعدت، این پروژه راه به جایی نمی برد و مشکلاتش مرتفع نمی توان.

وی اضافه کرد: تاحالا نماینده های دولت مکررا و مکررا از این پروژه بازدید کرده اند و قول مساعدت هایی برای تکمیل آن را داده اند ولی تا به این لحظه حتی یک ریال بودجه دولتی برای این پروژه جذب نشده هست.کل بار هزینه ای پروژه بزرگراه شمالی به دوش شهرداری هست و با توجه به تنگنا مراجع اعتباری، تامین هزار میلیارد تومان برای تکمیل آن از عهده شهرداری برنمی آید.

حاجی قاسمی بیان کرد: بی شک بازنمایی این پروژه نقش به سزایی در کاهش ترافیک کرج و آسان سازی در رفت و آمد خودروهای مسافران خواهد داشت.  با این اوصاف توقع می رود دولت به نوبه خود برای تکمیل این پروژه وارد عمل گردد و شهرداری را در این مسیر یاری کند.

عضو شورای شهر کرج تصریح نمود: طی دو سال گذشته بزرگراه شمالی کرج حدود ۴۰ درصد پیشرفت داشته  و امید هست با برطرف موانع موجود شاهد تسریع در روند تکمیل آن باشیم. پیمانکار این پروژه بیشتر از ۱۰۰ میلیارد تومان مطالبه عقب مانده دارد و اگر قرار باشد دیرکرد در پرداخت این مطالبه ادامه داشته باشد، امکان دارد پیمانکار از ادامه مشارکت صرف نظر کند.  بدون شک خسارت متاثر از توقف این پروژه به دود شهر و شهروندان می رود و از اعتماد آنان نسبت به مسئولین می کاهد.

وجود معارضان از با اهمیت ترین مشکلات پروژه تکمیل بزرگراه شمالی کرج

وی با اشاره به موانع جدی پیش روی تکمیل این پروژه اظهار کرد: وجود معارضان یکی از با اهمیت ترین مشکلات این پروژه هست که کندی روند تکمیل آن را به دنبال داشته هست.  برای برطرف خرده مالکان این پروژه تا منطقه شش بیشتر از ۷۰ میلیارد تومان ارزش احتیاج هست که تامین آن از سوی شهرداری راحت نیست.  مسیر این پروژه با وجود مشکلات بسیار تا بلوار خوارزمی باز شده و در حال ایجاد دسترسی های لازم هستیم.

این مسئول تصریح نمود: تکمیل این پروژه قسمتی از مشکل ترافیک اتوبان کرج – تهران را حل و در شمال شهر نیز جاذبه گردشگری ایجاد می کند.  شهردار کرج انرژی بسیاری برای تکمیل این پروژه گذاشته ولی اگر مراجع اعتباری نباشد، بزرگترین عزم ها هم کاری از پیش نمی برند.

بهره برداری از بزرگراه شمالی کرج تا ۲۰ ماه آینده در صورت تامین ارزش

عضو شورای شهر کرج اظهار کرد: کارهای زیربنایی نظیر تراش کوه، خراب کردن و دوباره فعال شدن مسیر انجام شده و زیادتر معطل تملکات و ایجاد تقاطع غیر همسطح برای این پروژه هستیم.  اگر مراجع مالی مورد احتیاج تامین گردد، بزرگراه شمالی تا ۲۰ ماه آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد.  پروژه بزرگراه شمالی مطالبه جدی مردم کرج هست و ما به عنوان نماینده مردم پیگیر بهره برداری آن هستیم و در این مسیر انتظار داریم همه مسئولین پای کار باشند.

این مسئول اضافه کرد: صرف بازدید و تشریح و تحسین مشکلی از این پروژه حل نمی کند و شهرداری بدون عزم و عزم عمومی توان ندارد از پس تکمیل آن بربیاید.   در حال حاضر بیشتر از ۶۰۰ نفر در این پروژه مشغول به کار می باشند و امید هست با برطرف مشکلات موجود، شاهد بهره برداری از بزرگراه شمالی در کوتاه ترین زمان ممکن باشیم.
انتهای پیام