ایرنا: به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ ریاست جمهوری آمریکا اظهار کرد که گزارش تهیه گردیده توسط دولت خود در مورد هزینه های میلیارد دلاری تحولات اقلیمی بر اقتصاد آمریکا را باور ندارد. دولت آمریکا جمعه گذشته گزارش دوره ای تحولات اقلیمی را که هر ۴ سال یک بار از سوی چندین نهاد و […]

ایرنا: به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ ریاست جمهوری آمریکا اظهار کرد که گزارش تهیه گردیده توسط دولت خود در مورد هزینه های میلیارد دلاری تحولات اقلیمی بر اقتصاد آمریکا را باور ندارد.

دولت آمریکا جمعه گذشته گزارش دوره ای تحولات اقلیمی را که هر ۴ سال یک بار از سوی چندین نهاد و وزارتخانه این کشور منتشر می شود، عرضه داد.

ترامپ گزارش دولت خود را هم قبول ندارد

اما ترامپ تاکید کرد که بخش هایی از این گزارش را خوانده و یافته های آن را نمی پذیرد.

گزارش تحولات اقلیمی که با مشارکت ده ها سازمان و وزارتخانه دولتی آمریکا تدوین شده، تاثیر گرمایش جهانی بر تحولات اقلیمی و شدت گیری حوادث طبیعی مثل توفان را تایید می نماید.

در حالی که این گزارش از سوی نهادهای دولتی خود آمریکا تهیه گردیده، کاخ سفید در همان روز انتشار گزارش در واکنشی عجیب آن را «غیردقیق» شرح کرد.

تایید مصیبت بار بودن تاثیر اعمال انسانی بر آب و هوای زمین در این گزارش در حالی هست که رد نظریه گرمایش جهانی و تاثیر سوء رفتارهای انسانی بر آن سیاست رسمی ریاست جمهوری این کشور بوده هست.

ترامپ در یکی از نخستین اقدام ها در شروع دوران ریاست جمهوری خود، آمریکا را از توافق آب و هوایی پاریس که در سال ۲۰۱۵ برای پیشگیری از تحولات اقلیمی به امضای نزدیک به ۲۰۰ کشور رسید، خارج کرد.

ریاست جمهوری آمریکا این توافق را به آسیب اقتصاد آمریکا دانسته و منفعت های آن برای محافظت محیط زیست را ناچیز شرح کرد.