خبرنما
189 بازدید ۱۳۹۷/۰۶/۰۸

«بیان هنرمندانه» در عرضه ۱۴ راهکار اقتصادی

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای در بیانات شان خطاب به اعضای دولت تصریح کردند که در راستای اقتصاد باید قوی، پرحجم و با کیفیت کار کرد و مسئولین اقتصادی در حل مشکلات مردم شب و روز نشناسند.

وی در قسمتی از بیانات شان با اهتمام بر این که دولت قدرت مدیریت اقتصادی کشور را دارد، افزودند: مستلزم چنین مدیریت اقتصادی، اهتمام جدی، ورود مجاهدانه در وسط میدان و نظارت کامل و مستمر به منظور بستن منافذ فساد هست تا دیگر نیازی به برخورد قوه قضاییه نباشد.

چکیده بیانات وی را در ۱۴ بند به توصیف زیر میتوان برشمرد.

۱

هدف از تشکیل جلسه سازگاری رؤسای سه قوه، تمرکز بر مسائل کلیدی اقتصادی و سازگاری جهت حل فوری تر آن هاست و بر همین اساس باید در این جلسات، از طریق اظهار کرد وگو و رایزنی، نقاط اشتراک را زیاد کرد.

۲ در راستای اقتصادی باید قوی و پُر ظرفیت کار کرد و تمام خلأها را پر کرد که همه این مورد ها امکان پذیر و شدنی هست و ما در اداره اقتصاد کشور بن بست نداریم.
۳ ظرفیت و کیفیت فعالیت و کارکرد مسئولین اقتصادی کشور باید به شکلی باشد که شب و روز نشناسند و کانون فعالیت ها هم سیاست های اقتصاد مقاومتی باشد که اساس آن تکیه بر تولید داخلی هست.
۴ مبحث تولید داخل و رفع کردن مشکلات آن یکی از مسائل مهمی هست که باید در جلسه سازگاری رؤسای سه قوه  بر آن تمرکز گردد.
۵ مشکلات تولید، راه حل دارد و اقتصاددانها نیز برای آن راهکار عرضه داده اند که اگر به آنان عمل گردد، معیشت مردم که حالا بخش مهمی از جامعه دچار مشکل هستند، بهبود خواهد یافت.
۶ اید کوشش همه جانبه ای برای جلوگیری از تعطیلی کارخانه ها و یا زیر ظرفیت کار کردن آنان صورت بگیرد.
۷ باز کردن میدان برای فعالین سالمِ اقتصادی و جوانان مبتکر و پرتلاش و رفع کردن موانع و بهبود فضای اکتساب و کار» و علاوه بر این «بستن منافذ فساد و برخورد با مفسد» دو رکن با اهمیت مدیریت اقتصادی کشور هست.
۸ باید ثبات و آرامش برای فعال اقتصادی تأمین گردد تا بتواند برای آینده خود برنامه ریزی کند.
۹
۱۰
۱۱

/ / وزارت نفت و دیگر مسئولین دولتی راه های کاهش استفاده بنزین را پیگیری کنند.

۱۲ اجرای صحیح و کامل سیاستهای اصل ۴۴ و استفاده از تجار، تولیدگران، صنعتگران، قطعه سازان و دیگر اجزای بخش خصوصی در مدیریت اقتصادی و پیشرفت کشور قطعاً تاثیرگذار می باشد.
۱۳
۱۴

انتهای پیام

منبع:
اشتراک گذاری

ارسال نظر

گرم طلا
گرم طلا2,800,000-700,00080%
مثقال طلا2,800,000-700,00080%
تمام سکه طرح قدیم2,800,000-700,00080%
تمام سکه بهار آزادی2,800,000-700,00080%
سکه نیم بهار آزادی2,800,000-700,00080%
سکه ربع بهار آزادی2,800,000-700,00080%
دلار آمریکا
شاخص بازار بورس