خبرآنلاین: پیش‌بینی می‌کنیم به مرور زمان آمار گردشگر اروپایی به حالت استاندارد بر می‌گردد که از هفته انتهاء شهریور سینگال هایش آغاز شده هست. علی اصغرمونسان در مورد اثرگذاری تحریم های ۱۳ آبان ماه بر درآمدهای ارزی حوزه گردشگری اظهار کرد: در کمال خوشبختی آمارهای شش ماهه نخست سال در بخش گردشگری نشان می دهد […]

خبرآنلاین: پیش‌بینی می‌کنیم به مرور زمان آمار گردشگر اروپایی به حالت استاندارد بر می‌گردد که از هفته انتهاء شهریور سینگال هایش آغاز شده هست.

علی اصغرمونسان در مورد اثرگذاری تحریم های ۱۳ آبان ماه بر درآمدهای ارزی حوزه گردشگری اظهار کرد: در کمال خوشبختی آمارهای شش ماهه نخست سال در بخش گردشگری نشان می دهد که این حوزه تحریم پذیر نیست.

وی اضافه کرد: در کمال خوشبختی در شش ماه نخست سال اگر در بخش اروپایی کاهش گردشگر داشتیم در بخش منطقه ای جبران گردید. بخش منطقه ای ما بخشی از تروریست پرقیمت هست چون عمدتا توریست درمانی می باشند و ترکیبی عمل می نمایند یعنی برای معالجه به ایران می آیند اما بعد به تفریح و گردشگری می پردازند در نتیجه به خوبی آمار کاهش گردشگر اروپایی جبران گردید.

معاون ریاست جمهور با اشاره به آمارهای گردشگری در دو هفته آخر شهریور اظهار کرد: سیگنال ها از آمار توریسم اروپایی نشان می دهد که وضع در این بخش در حال برگشت به حالت قبل هست. در فضایی که ایجاد گردید و در بازار تفاوت قیمت ارز را شاهد بودیم، شاید از این اتفاق احساس ناامنی به اروپایی ها دست داد حال آنکه بحث مبحث امنیت از مباحث اقتصادی جدا هست.

وی با بیان اینکه اروپایی ها متوجه گردیدند امنیت کشور سر جایش هست، اضافه کرد: حدس می زنیم به مرور زمان آمار گردشگر اروپایی به حالت استاندارد بر می شود که از هفته انتهاء شهریور سینگال هایش آغاز شده هست.

مونسان در مورد تمهیدات تبدل دلار و یورو به ریال برای گردشگران اظهار کرد: الان مشکلی وجود ندارد. اوایل نوسانات قیمت ارز، دولت صرافی ها را از معامله ارز منع کرد، آن زمان گردشگران برای مبدل ارز با مشکلاتی رو به رو بودند و نمی توانستند کجا باید ارز خود را به ریال مبدل کنند. این مساله باعث شده بود که راننده تاکسی هم ارز را مبدل به ریال می کرد اما الان چنین مشکلی دیگر وجود ندارد و گردشگران بیگانه در صرافی ها این کار انجام می دهند.