حمیدرضا ترقی در اظهار کرد وگو با ایسنا، با اشاره به این که «در شرایط تحریم هم باید مردم برای برطرف مشکلات نقش دارا باشند و هم دولت و حاکمیت»، اظهار کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران مردم و دولت از هم جدا نبوده، لکن یکپارچه می باشند. تحریم ها همان طور که بر علیه […]

حمیدرضا ترقی در اظهار کرد وگو با ایسنا، با اشاره به این که «در شرایط تحریم هم باید مردم برای برطرف مشکلات نقش دارا باشند و هم دولت و حاکمیت»، اظهار کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران مردم و دولت از هم جدا نبوده، لکن یکپارچه می باشند. تحریم ها همان طور که بر علیه دولت هست، بر علیه مردم هم اعمال شده پس مردم توان ندارند در برابر تحریم ها، بی نقش باشند.

وی اضافه کرد: مردم در شرایط تحریم لازم هست از حرص و ولع برای تألیف اجناس، طلا و ارز اجتناب کنند، با مفاسد و رانت خواری در جامعه مبارزه کرده و اذن ندهند تعدادی از شرایط کشور سوءاستفاده کنند. در استفاده کالاهایی که تحریم شده هست صرفه جویی کرده و سبک زندگی خود را با توجه به شرایط تحریم تنظیم کنند. جامعه نقش بسیار موثری در تحقق برنامه های دولت برای خنثی سازی تحریم ها دارد، در نتیجه توقع ها و توقعات خود را در شرایط تحریم، مقداری تعدیل کند.

مردم با اجتناب ار رفتارهای غیرقانونی، توان دارند به مبارزه با فساد کمک کنند.

ضدانقلاب به صورت مستمر القا می کند که در کشور قحطی می شود. در مقابل  پاسخگویی دولت و قانع کردن افکار عمومی ضعیف هست. دولت سخنگو هم ندارد. حرف گفتن با مردم هر شش ماه هم چاره مشکلات نیستاین فعال سیاسی اصولگرا  علاوه بر این با اشاره به این که «وظیفه دولت هم تحقق اقتصاد مقاومتی، واگذاری اقتصاد به مردم و اجرای سیاست های ابلاغی رهبری است»، افزود: حکومت دست ضدانقلاب در شبکه های اجتماعی و ماهواره ای را برای اعتمادزایی از جامعه باز گذاشته هست و ضدانقلاب به صورت مستمر در حال تبلیغ بر علیه نظام می باشند و القا می کنند که در کشور قحطی می شود و از مردم قصد دارند کالاها را در خانه های خود انبار کنند. در برابر این کارهای، دولت باید جامعه را توجیه و قانع کردن کرده و با عرضه اطلاعات دقیق و مستمر، کارهای دشمن را خنثی کند اما دولت هیچ کاری انجام نمی دهد و مردم را به حال خود رها کرده تا آنان تحت تاثیر جنگ روانی ضدانقلاب قرار گیرند.

وی افزود: در برابر تبلیغات ضدانقلاب، هراز چندگاهی مسئولی از یک وزارتخانه می گوید که در کشور کالا به اندازه کافی وجود دارد و جای نگرانی نیست. در حالیکه این اظهارنظر توان ندارد با ظرفیت وسیع تبلیغات منفی مبارزه کند. وقتی صدها تیر به سوی افکار عمومی شلیک می شود، با یک تیر نمی شود جواب آن را داد. پاسخگویی دولت و قانع کردن افکار عمومی ضعیف هست. حرف گفتن با مردم هر شش ماه هم چاره مشکلات نیست. در چنین شرایطی  مردم اعتماد کافی را برای معیت با دولت و حاکمیت بدست نمی آورند. وی درخصوص سؤال افکار عمومی در مورد برگرداندن اموال از مفسدان اقتصادی به بیت المال گفته بود: این مسائل باید به وضوح از سوی سخنگویان قوا به مردم اطلاع رسانی شود.

آگاه سازی و واضح سازی نقش پررنگی در جلب اعتماد عمومی دارد. مطمئنا اموال، طلا وسکه از مفسدان اقتصادی گرفته شده هست، اما تنها خبری که مردم داده می شود، خبر فساد و سرقت هست ولی از بازگردانده شدن اموال به بیت المال نه رسانه ها چیزی بیان می کنند و نه دستگاه های مسئول اطلاع رسانی می کنند، در نتیجه مردم می اندیشند اموال از دست رفته هست. مطمئنا اموال، طلا وسکه از مفسدان اقتصادی گرفته شده اما تنها خبری که مردم داده می شود، خبر فساد و سرقت هست ولی از بازگردانده شدن اموال به بیت المال نه رسانه ها چیزی بیان می کنند ونه دستگاه های مسئولاین عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در جواب به این سوال که به چه سبب علی رغم همه مشکلات اقتصادی، جامعه به سمتی که ترامپ و آمریکا قصد داشت یعنی ایجاد ناآرامی وآشوب حرکت نکرد؟ اظهار کرد: رهبر  انقلاب در تصریح شرایط و قانع کردن افکار عمومی نقش بسیار مهمی داشتند.

مردم هم متوجه گردیدند که مردم هم هدف تحریم آمریکا بوده و آنان با مردم ایران خصومت دارند در نتیجه مردم کنار دولت جای گرفتند. مردم متوجه گردیدند که دولتمردان در حد توان خود برای حل مشکلات کوشش می نمایند. مردم این تجربه را پیدا نموده اند که عمل به خواستنه های آمریکا به سود کشور نبوده، لکن ایستادگی در برابر آمریکاست که منفعت های کشور را تامین می کند.

انتهای پیام