علی محمد سعادتی در اظهار کرد وگو با ایسنا، درباره آخرین وضع “طرح جامع توسعه مجلس شورای اسلامی” علی محمد سعادتی در اظهار کرد وگو با ایسنا، درباره آخرین وضع “طرح جامع توسعه مجلس شورای اسلامی” اظهار کرد: طبق طرح تفصیلی، ساختمان مجلس شورای اسلامی در وسعت S221 قرار دارد که طبق سندهای بالادستی تهیه […]

علی محمد سعادتی در اظهار کرد وگو با ایسنا، درباره آخرین وضع “طرح جامع توسعه مجلس شورای اسلامی” علی محمد سعادتی در اظهار کرد وگو با ایسنا، درباره آخرین وضع “طرح جامع توسعه مجلس شورای اسلامی” اظهار کرد: طبق طرح تفصیلی، ساختمان مجلس شورای اسلامی در وسعت S221 قرار دارد که طبق سندهای بالادستی تهیه و تصویب طرح در این محدوده، برعهده شورای عالی معماری و شهرسازی هست. در نتیجه تصمیم گیری در نتیجه تصمیم درباره محدوده و طرح توسعه ای مجلس با توجه به حساسیت ملی و فرا شهری آن در حوزه اختیارات شورای عالی شهرسازی هست.

وی با بیان اینکه طی جلساتی که در وزارت راه و شهرسازی حول تدوین طرح توسعه ای مجلس برگزار شده هست نقطه نظراتمان را درباره توسعه مجلس بیان کردیم، تصریح نمود: مبحث این هست که باید هر چه فوری تر طرح جامعی برای مجلس تهیه و تصویب گردد تا دیگر شاهد اقدام بدون برنامه در حدود مجلس نباشیم.

شهردار منطقه ۱۲ با بیان اینکه برای ما هم سؤال هست که محدوده توسعه ای مجلس تا کجا خواهد بود، اظهار کرد: در حال حاضر این ابهام درباره حاشیه جغرافیایی ساختمان مجلس وجود دارد که تا کجا و تا کی ساخت و ساز ادامه خواهد داشت؟ که اگر طرح جامع مجلس مصوب گردد مبحث تعیین تکلیف خواهد گردید.

وی با بیان اینکه باید قبول کنیم که ابزارها ساختمانی مجلس متناسب با تعداد نمایندگان، میزان مراجعات و.. نیست و باید گسترش یابد دنبال کرد: البته در طرح در حال ارزیابی مجلس مجموعه های مربوط مثل کتابخانه، نیست و باید گسترش یابد دنبال کرد: البته در طرح در حال ارزیابی مجلس مجموعه های مربوط مثل ، مرکز مطالعات و.. دراین

سعادتی درباره نمای شیشه ای ساختمان در حال ساخت مجلس که بر خلاف مصوبات به طور حداکثری از شیشه استفاده شده هست نیز اظهار کرد: در طرح جامع توسعه مجلس حتماً درباره نما، ساختمان و… دغدغه های خود را مطرح خواهیم کرد که در کمال خوشبختی تیم جدید معرفی شده از مجلس نیز با اشرافیت اکثر، معیت های خوبی دارند و امید هست سیر تصویب طرح توسعه مجلس با سرعت ادامه یابد.

شهردار منطقه ۱۲ اضافه کرد: امید هست تا انتهاء سال طرح جامع توسعه مجلس شورای اسلامی در شورای عالی معماری و شهرسازی ارزیابی و به تصویب برسد.

انتهای پیام