خبرگزاری مهر: امیر سرتیپ امیرحاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اشاره به پرده برداری از جت مافوق صوت کوثر گفت: امروز تمام افرادی که دلشان برای ایران می تپد از اینکه ما به این موفقیت دست یافته ایم خوشحال هستند. وی اضافه کرد: به طور مستمر اعلام […]

خبرگزاری مهر: امیر سرتیپ امیرحاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اشاره به پرده برداری از جت مافوق صوت کوثر گفت: امروز تمام افرادی که دلشان برای ایران می تپد از اینکه ما به این موفقیت دست یافته ایم خوشحال هستند.

وی اضافه کرد: به طور مستمر اعلام نمودیم که ما دلمان قصد دارد کوشش کنیم تا ملت های منطقه در صلح و آرامش باشند؛ کشورهای منطقه باید دست به دست هم بدهند تا این صلح حاصل گردد.

امیر حاتمی گفت: امروز به همه گفته ایم که ما توان داریم امنیت منطقه را تامین کنیم؛ ما می خواهیم و توان داریم که از صلح دفاع کنیم. امنیت منطقه یک مبحث به هم ملحق شده هست و کشورهای منطقه باید دست به دست هم بدهند.

وزیر دفاع گفت: در تهدیدات تروریستی پشتیبانی از نیروی زمینی توسط نیروی هوایی با اهمیت هست.

وی در مورد تاثیر تحریم ها در رشد فناوری نیرو های مسلح گفت: از مصادیق روشن تاثیر تحریم ها بر رشد و توسعه کشور، نیروهای مسلح هست. نیروهای مسلح قدیمی ترین نیرویی هستند که توسط امریکا تحریم شدند؛ ما پیش از انقلاب تحریم گردیدیم.

امیر حاتمی گفت: در کنار لطف الهی، هدایت های رهبری و امام و پشتیبانی های دولت ها، نیازی که در نیروهای مسلح به سبب تحریم داشتیم باعث رشد ما گردید منوط به اینکه ایمان داشتیم که ما توان داریم؛ در مبحث نیروهای مسلح این احتیاج شدید وجود داشت و توانسیم ولی در بعضی مباحث نگاه به بیرون و اینجا وآنجا بوده هست و به چنین پیشرفتی دست نیافته اند.

وزیر دفاع گفت: در جنگ از پایین ترین امکانات محروم بودیم؛ حتی از سیم خاردار و گلوله های توپ محروم بودیم، تجهیزاتی که امروز برای ما ارزشی ندارد.

اولویت دائمی ما توان موشکی ماست

وی در مورد اولویت بندی های این وزارتخانه برای تجهیز نیروهای مسلح گفت: اولویت بندی کردیم و موشک را با تمام قوا پیش بردیم و با تمام توان از سال گذشته در مباحث هوایی تمرکز بیشتری کردیم؛ آن چه برای دفاع احتیاج داریم را تامین می کنیم و با هیچ کس رقابت نداریم.

امیر حاتمی دنبال کرد: اولویت دائمی ما توان موشکی ماست. چند ماه قبل موشک برنده مبین تست گردید؛ قدرت هوایی راهبردی اولویت بعدی ماست.

وزیر دفاع اضافه کرد: نیروی دریایی ما نیازمند تجهیزاتی هست. همچنین تجهیز نیروی عکس العمل فوری نیروی زمینی ارتش و سپاه به جنگ افزار های روز از اولویت های وزارت دفاع هست.

وی اضافه کرد: برای اشراف اطلاعاتی نیروی انتظامی و عکس العمل فوری هم اقداماتی در دستور کار هست.

امیر حاتمی گفت: در حوزه راداری به لطف خدا امروز نیازمندی راداری کشور در برد های متفاوت تامین و صادر می گردد.

در جت جنگنده، فناوری الکترونیک نسل ۴ به کار گرفته گردید

عملیاتی که جدیدا نیروی هوایی سپاه انجام داد دو عملیات بود اول با موشک و بعد پهپادها مقر های داعش را زدند. دوربین هایی که روی پهپاد برای گرفتن عکس ها و شلیک دقیق وجود دارد، همه تجهیزاتی هست که روی پهپاد سوار می گردد.

عمده این ها با تکنیک های بالا در ایران ساخته می گردد؛ کشورهای دارای فناوری درخواست برای در اختیار گرفتن این امکانات دارند. در جت جنگنده، فناوری الکترونیک نسل ۴ به کار گرفته گردید.

امیر حاتمی گفت: تحریم اقتصادی امروز آمریکا، شبیه هجوم صدام در روز ۳۱ شهریور ۵۹ به ایران هست. امروز ترامپ بر علیه ما اعلام جنگ اقتصادی کرده هست. مجموعه کارهایی که انجام می دهند هر کدام اغراض فرعی را دنبال می نمایند اما هدف کلیدی همه این ها این هست که بتوانند اتحاد داخلی ما بویژه مردم با دولت، نظام و مسئولان را به هم بزنند.

وی تصریح نمود: ترامپ و پمپئو نظیر سگ کذب بیان می کنند؛ این ها بیان می کنند که کارهای ما در جهت پشتیبانی از مردم هست اما همه این کارها برای فشار بر علیه ملت ایران هست، برای اینکه بتوانند به انسجام ما ضربه بزنند.

امیر حاتمی اضافه کرد: محافظت اتحاد، فریضه بسیار واجبی برای همه مردم و مسئولان هست؛ همه ما باید سعه صدر داشته باشیم؛ به نظر من، کانون اتحاد و انسجام در جامعه، ولی فقیه هست؛ اگر همه ما جا پای ولی گذاشتیم، اتحاد سر جایش باقی می ماند.

حضور دخالت آمیز بیگانگان، عنصر تهدیدکننده منطقه ای هست

وزیر دفاع گفت: عده بسیاری از مسئولان بویژه بعد از تدبیر رهبری در ایجاد شورای عالی سازگاری اقتصادی قوا، تصمیم های و پیگیری های خوبی انجام داده اند. من به عنوان عضو دولت شاهدم که نگرانی و دغدغه دولت، مردم هست؛ مسئولان کوشش می نمایند تا دشواری هایی که آمریکا بر ملت ایران تحمیل میکند را تخفیف بدهند.

وی با اشاره به مهمترین تهدید منطقه ای، گفت: به طور مستمر تاکید ما به کشورهای منطقه که عموم آنان دوست ما هستند، این هست که برای ایجاد امنیت در منطقه، نباید راه اشتباه برویم؛ راه اشتباه هم این هست که به بیگانگان متوسل شویم؛ اتفاقا حضور دخالت آمیز بیگانگان، عنصر تهدیدکننده منطقه ای هست.

به گزارش خبرنما به نقل از مهر، امیر حاتمی گفت: مهمترین تهدید منطقه ای، حضور و دخالت بیگانگان هست و مهمترین عنصر ثبات ساز در منطقه، همکاری همه کشورها برای ایجاد امنیت هست.

وزیر دفاع با اشاره به برنامه وزارت دفاع برای تقویت توان موشکی کشور، گفت: توان موشکی ایران، عنصر موثر در بازدارندگی از تهدید هست؛ برای همین هست که دشمنان روی این مسئله حساسیت دارند؛ چون ما می دانیم که محافظت امنیت خود و دوستانمان در منطقه، به این توانمندی منسوب هست؛ بنابراین برنامه بسیار دقیقی برای این مبحث داریم.

امیر حاتمی دنبال کرد: دشمنان ما تنها قصد ندارند به نحو زبانی ممانعت کنند؛ لکن آنان به دنبال تقویت ضد موشک در منطقه هستند؛ ما نیز متناسب با آن، کیفیت، دقت و توان موشکی خود را پیگیری می کنیم تا هدفی که امنیت ما را تهدید می کند را مورد اصابت قرار دهیم.