این اشخاص اسوه های مسئولان انقلابی کشور بودند که سمت های مدیریتی حتی در بالاترین سطوح را تنها ابزار ای برای خدمت به ملت تلقی می کردند. وی در ادامه اظهار کرد: شهید رجایی صفت خود را فرزند مجلس و مقلد رهبری و خادم ملت می دانست و آراستگی روحی شهید باهنر وی را به […]

این اشخاص اسوه های مسئولان انقلابی کشور بودند که سمت های مدیریتی حتی در بالاترین سطوح را تنها ابزار ای برای خدمت به ملت تلقی می کردند.

وی در ادامه اظهار کرد: شهید رجایی صفت خود را فرزند مجلس و مقلد رهبری و خادم ملت می دانست و آراستگی روحی شهید باهنر وی را به اسوه ادب و تواضع و درک انقلابی در نظام اسلامی معرفی کرد. اگر چه عمر مدیریتی این اشخاص کوتاه بود و جنایتکاران منافق آمریکایی نگذاشتند ملت ایران اما این دو بزرگوار در قلوب ملت ایران تا ابد ماندگار گردیدند.

رییس مجلس شورای اسلامی دنبال کرد: هفته دولت را که به این مناسبت نامگذاری شده به رییس جمهور و اعضای دولت تبریک می گویم و امید دارم در این شرایط حساس با تکیه بر میراث انقلابی شهدای ماندگار دولت با وجود خصومت های رذیلانه آمریکا سفینه انقلاب را با صلابت به اغراض مورد نطر امام (ره) و رهبری معظم و خواست ملت عزیز به ساحل امن و ترقی برسانند.

لاریجانی تصریح نمود: همان طور که نمایندگان مستحضر هستند امروز سؤال بعضی از نمایندگان از ریاست جمهور در دستور کار مجلس هست به وی و بعضی از اعضای هییت دولت که در جلسه حاضر هستند خیر مقدم عرض می نمایم و ملاحظاتی در این زمینه تقدیم می کنم. نکته اول اینکه در قانون بنیادی بر طبق اصل ۸۸ آمده هست که دست کم یک چهارم کل نمایندگان توان دارند از وظیفه ها رییس جمهور سؤال کنند نشانگر عمیق بودن اندیشه دموکراتیک در نطام جمهوری اسلامی هست که بالاترین مقام اجرایی کشور خود را پاسخگوی ملت می داند و این اعتبار بزرگی برای ملت ما هست که همه مسئولان حتی در بالاترین سزوح خود را خادم ملت و پاسخگو در مقابل ملت و نمایندگان ملت می دانند.
 

لاریجانی بیان کرد: برای ملت ما که دوران طولانی سلطنت منسوب را تحمل کرده هست و مسئولان رژیم شاهنشاهی بی اعتنا به پاسخگویی به ملت خود را وامدار و خاضع قدرت های خارجی می دانستند یک شکوفایی سیاسی بزرگ هست که با مجاهدت فراوان حاصل شده هست. حال آنکه پس از چهل سال از برتری انقلاب اسلامی زیادی از کشورهای منطقه هنوز دستخوش نظام های استبدادی و قبیله ای منسوب هستند و در این امر فاصله زیادی با نظام دموکراتیک اسلامی دارند.
 

ادامه دارد