به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، دکتر سعید سرکار در حاشیه یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید ۴۰ مهمان از کشورهای روسیه، بولیوی، مالزی، اندونزی، عمان، کره جنوبی و عراق در این نمایشگاه، اضافه کرد:  حضور هیات های بیگانه در این نمایشگاه با هدف توسعه مشارکت ها با ایران […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، دکتر سعید سرکار در حاشیه یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید ۴۰ مهمان از کشورهای روسیه، بولیوی، مالزی، اندونزی، عمان، کره جنوبی و عراق در این نمایشگاه، اضافه کرد:  حضور هیات های بیگانه در این نمایشگاه با هدف توسعه مشارکت ها با ایران و شرکت های دانش بنیان ایرانی بوده هست به همین علت حضور این هیات ها، طیفی از مشارکت ها با جمهوری اسلامی را در حوزه نانو در پی خواهد داشت.

وی همکاری های ایران و بولیوی در حوزه فناوری نانو من جمله مشارکت های بین المللی ستاد توسعه نانو اسم برد و تذکر داد: بر طبق توافقاتی که با این کشور انجام شد دوره های کارشناسی ارشد در راستای توسعه مراجع انسانی بولیوی توسط متخصص ها ایرانی برگزار می گردد. علاوه بر این قرار هست آزمایشگاه نانو در این کشور با نظارت ستاد نانو در بولیوی راه اندازی گردد.

سرکار با اشاره به مشارکت ایران با کشور عمان در راستای نانو، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه قرار هست در عمان، شهر فناوری راه اندازی گردد و به عنوان پلتفرمی برای تولید و صادرات فرآورده ها به کشورهای عربی و آفریقایی فعالیت نماید. توجه داریم واحد تولیدی از شرکت های دانش بنیان ایرانی در شهر فناوری نانو عمان مستقر کنیم.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با بیان اینکه در این همکاری قرار هست ۴۰ شرکت دانش بنیان در نانوسیتی عمان مستقر شوند، دنبال کرد: البته تا سال ۲۰۱۹ تعداد ۲۰ شرکت که در حال حاضر تجاری سازی آنان شروع شده هست، در نانوسیتی کشور عمان مستقر خواهند شد.

وی علاوه بر این اضافه کرد: علاوه بر آن ۱۰ شرکت کره ای برای کاوش فناوری های ایرانی و تبادل تکنولوژی در یازدهمین دوره از نمایشگاه حاضر هستند.

سرکار با اشاره به مشارکت ایران با کشور عراق تذکر داد:  در این مشارکت قرار هست فرآورده ها حوزه تعلیم نانو فناوری را به کشور عراق صادر کنیم. علاوه بر این تعلیم هایی به محصلین عراقی در حوزه نانو توسط محققان ایرانی عرضه می گردد.

وی با اشاره به تعاملات ایران با هیات های مالزیایی اضافه کرد: بر طبق توافقات انجام شده قرار شد تا فرآورده ها نانویی ایرانی با کاربرد در محیط زیست در کشور مالزی کاربردی گردد. بر این اساس در روزهای برپایی نمایشگاه نانو گفتگوها خوبی در این زمینه انجام شد.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو در راستای مشارکت های ایران با روسیه با تاکید بر اینکه تدوین استانداردهای نانویی در سطح بین المللی من جمله اقداماتی هست که توجه داریم با کشور روسیه در یک پروژه مشترک انجام دهیم، بیان کرد: در سال گذشته ۶۵ میلیون دلار صادرات فرآورده ها نانو توسط شرکت های دانش بنیان داشتیم و بنا داریم سال کنونی این میزان را به ۱۱۰ میلیون دلار برسانیم.

انتهای پیام