در این مدت بعضی واگذاری ها با حواشی بسیاری همراه بوده و این وضع همچنان ادامه دارد. از آبان ماه ماه با اعتراض کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه بحث ها بالا گرفت.  سی ام آبان ماه میرعلی اشرف پوری حسینی، ریاست سازمان خصوصی سازی در مورد واگذاری شرکت کشت و صنعت هفت تپه، […]

در این مدت بعضی واگذاری ها با حواشی بسیاری همراه بوده و این وضع همچنان ادامه دارد. از آبان ماه ماه با اعتراض کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه بحث ها بالا گرفت. 
 سی ام آبان ماه میرعلی اشرف پوری حسینی، ریاست سازمان خصوصی سازی در مورد واگذاری شرکت کشت و صنعت هفت تپه، به ایرنا اظهار کرد: «در واگذاری این شرکت اشکالی به روند خصوصی سازی وارد نیست و در فاصله خصوصی سازی این بنگاه، ۱۸۰۰ نفر فرد غیر رسمی وارد شرکت داشتند؛ «در واقع ما یک زمین سوخته واگذار کردیم.» 
» وی با تاکید بعضی به طور مستمر به فکر سنگ اندازی در مسیر واگذاری ها هستند، اظهار کرد: علی رغم اینکه بنگاه ها را بیشتر از نرخ حدس شده می فروشیم اما به طور مستمر این سازمان را به ارزان فروشی متهم می کنند.
* خبری از کناره گیری نیست 
««میرعلی اشرف پوری حسینی» ریاست سازمان خصوصی سازی روز پنجشنبه به ایرنا اظهار کرد: هر بار وزیری برای وزارت امور اقتصادی و دارایی انتخاب گردید از روی احترام و ادب اظهار کردم که شخصی به عنوان جایگزین من انتخاب کنید. 
 وی اضافه کرد: سال ۱۳۹۶ این مبحث را به وزیر پیشین اظهار کردم اما قبول نکردند به آقای دژپسند (وزیر فعلی) در ۴۴ روز گذشته هم اظهار کردم اما وی هم قبول نکردند و ادامه کار دادم. 
 پوری حسینی اظهار کرد: بعضی اخباری منتشر نمودند که روز گذشته کناره گیری کردم که این صحت ندارد من به سبب فشار کار، خستگی کار و تهمت هایی که می شنوم قصد داشتم بروم با تهمت های موخر نظر من این هست که با قاطعیت جواب این تهمت ها را باید سازمان خصوصی سازی بدهد و من هم در سازمان می مانم. 
 وی تاکید کرد: سازمان خصوصی سازی پرقدرت تر از گذشته کار خود را ادامه می دهد زیرا این مقاومت ها نشان می دهد که راه را درست آمده ایم. 
 رئیس سازمان خصوصی سازی اظهار کرد: وقتی خصوصی سازی حقیقی اتفاق می افتد مخالفت ها آغاز می گردد و الا اگر خصوصی سازی اثری در جامعه نداشته باشد مخالفی هم ندارد در نتیجه روشن می گردد که کارمان را درست انجام می دهیم. 

* نرخ گذاری شرکت ها توسط کارشناسان رسمی دادگستری است 
وزیر امور اقتصادی و دارایی سه شنبه گذشته در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در مورد نحوه نرخ گذاری شرکت های دولتی، اظهار کرد: نرخ گذاری شرکت های مشمول واگذاری نه توسط سازمان خصوصی سازی و نه حتی هیات واگذاری، لکن از سوی کارشناسان رسمی دادگستری انجام می گردد. 
 فرهاد دژپسند اضافه کرد: پس از نرخ گذاری یک شرکت دولتی توسط کارشناس رسمی دادگستری، نرخ مد نظر در هیات واگذاری مورد بحث و ارزیابی قرار گرفته و تصویب می گردد و پس از آن توسط سازمان خصوصی سازی، مزایده در مورد آن صورت می پذیرد. 
وی در این جلسه اضافه کرد: تمام دغدغه من این هست که کارها بنا به نص صریح قانون باشد و با واگذاری های انجام شده نیز باید روشن گردد، آیا بحث بر سر قانونی بودن نحوه واگذاری هست یا اینکه معتقدید، واگذاری قانونی بوده ولی می توانسته خوب تر از این صورت پذیرد؟ 
* پوری حسینی از سازمان خصوصی سازی می رود
 نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی دهم دی ماه در اظهار کرد و گو با یکی رسانه ها از برکناری ریاست سازمان خصوصی سازی اطلاع داد و حتی گزینه های جایگزین را نیز معرفی کرد. 
« «احمد علیرضابیگی» علاوه بر این مدعی گردید که مواردی بوده که ریاست سازمان خصوصی سازی شرکتی را به بخش خصوصی واگذار می کرده و خود به عنوان شخصیت حقیقی خریدار آن شرکت بوده هست. 
 وی برای نمونه به واگذاری مجتمع گوشت اردبیل به بخش خصوصی اشاره نمود که پوری حسینی به عنوان شخصیت حقوقی یعنی ریاست سازمان خصوصی سازی فروشنده و با عنوان شخصیت حقیقی خریدار آن بوده هست. 
* جوابیه سازمان خصوصی سازی 
 سازمان خصوصی سریعا در جوابیه ای این مبحث را تکذیب و اعلام نمود که مجتمع صنعتی گوشت اردبیل مربوط به دولت نبوده و از اوائل ایجاد سازمان خصوصی سازی (از سال ۱۳۸۰) تاحالا نیز شرکت مد نظر و سهام ذکر شده در لیست واگذاری های این سازمان قرار نگرفته هست. 
 بر اساس بیانیه سازمان خصوصی سازی مجتمع صنعتی گوشت اردبیل توسط سرمایه گذاری بانک ملی و از طریق برپایی مزایده به فروش رفته هست و پوری حسینی در آن زمان هیچ سمتی در سازمان خصوصی سازی و دولت نداشته هست.
* تجمع دانشجوهای و طلاب مقابل سازمان خصوصی سازی 
روز گذشته نیز جمعی از دانشجوهای، کارگران و طلاب نسبت به نحوه واگذاری سهام شرکت های دولتی اعتراض و در پشتیبانی از کارگران هفت تپه، فولاد ملی، هپکو، آذرآب و ماشین سازی تبریز تجمع کردند. 
 بر اساس خبر ها منتشر گردیده «احمد توکلی» ریاست هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت و «احمد علیرضابیگی» نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی هم در این تجمع حاضر بودند و خواهان برخورد مراجع قضایی با ریاست سازمان خصوصی سازی گردیدند. 
* استعفایم قبول نشد
 رئیس سازمان خصوصی سازی پس از این اتفاق در اظهار کرد و گو با رادیو سراسری در مورد خریداری مجتمع گوشت اردبیل اظهار کرد: این شرکت از شرکتهای زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری بانک ملی بوده و رابطه ای با سازمان خصوصی سازی نداشته و سال ۱۳۸۴ توسط شرکت سرمایه گذاری بانک مرکزی به مزایده گذاشته گردید. 
 میرعلی اشرف پوری حسینی اضافه کرد: «در این مزایده شرکت نمودیم و پیروز گردیدیم و تا به حال نیز ثمن این خرید و فروش را تا به آخر پرداخت نموده ایم.» 
» به گفته وی «شرکت مجتمع گوشت اردبیل تا به امروز یک ریال بدهی به کارگران خود ندارد، یک ریال بدهی مالیاتی ندارد، یک ریال بدهی به تامین اجتماعی ندارد و همه کارگران این شرکت تا به امروز حقوق خود را گرفته اند.»
»پوری حسینی علاوه بر این در مورد اینکه پیش شرط رأی اعتماد نمایندگان به «فرهاد دژپسند» به عنوان وزیر امور اقتصاد و دارایی در صحن علنی مجلس تغییر ریاست سازمان خصوصی سازی بوده هست، اظهار کرد: «اینکه نمایندگان مجلس در رأی اعتماد به وزیر اقتصاد تعهدی از وزیر گرفته اند یا خیر اطلاعی ندارم؛ اما تا به امروز وزیر اقتصاد نپذیرفته اند که بنده در سازمان خصوصی سازی نباشم.»