به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، سیسیلیا مالمستروم، کمیسیونر امور تجاری اتحادیه اروپا به علت سخنان موخر دونالد ترامپ در مورد این اتحادیه، رئیس جمهوری آمریکا را بشدت مورد انتقاد قرار داد. کمیسیونر امور تجاری اتحادیه اروپا در ادامه در مورد شخص دونالد ترامپ اظهار کرد: اگر بخواهیم با زبانی دیپلماتیک حرف بگوییم، او محاسبه […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، سیسیلیا مالمستروم، کمیسیونر امور تجاری اتحادیه اروپا به علت سخنان موخر دونالد ترامپ در مورد این اتحادیه، رئیس جمهوری آمریکا را بشدت مورد انتقاد قرار داد.

کمیسیونر امور تجاری اتحادیه اروپا در ادامه در مورد شخص دونالد ترامپ اظهار کرد: اگر بخواهیم با زبانی دیپلماتیک حرف بگوییم، او محاسبه ناپذیر هست.

سخنان این سیاستمدار سوئدی به سخنان ریاست جمهوری آمریکا در شامگاه یک شنبه گذشته برمی شود که بیان کرد، اتحادیه اروپا تنها بدین خاطر وجود دارد تا از ایالات متحده سوءاستفاده تجاری کند. ترامپ در گفتگویی با شبکه تلویزیونی سی بی اس بیان کرد: هیچ کس با ما بدتر از اتحادیه اروپا مشی نمی کند.

دونالد ترامپ و ژان کلود یونکر، رییس کمیسیون اتحادیه اروپا حدود سه ماه گذشته در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی در واشنگتن بدون اشاره به جزئیات، از قصد خود برای انتهاء دادن به جنگ تجاری میان آمریکا و اتحادیه اروپا و کنسل افزایش تعرفه های گمرکی دوطرفه خبر دادند.

کمیسیونر امور تجاری اتحادیه اروپا علاوه بر این در بخش دیگری از اظهار کرد وگوی خود با دویچلندفونک، از برقرار کردن تعرفه های گمرکی آمریکا بر فولاد و آلومینیوم ابراز تأسف کرد و نسبت به تنش های جدید متاثر از این اقدام در ارتباطات دوطرفه اخطار داد.

مالمستروم اظهار کرد، چنانچه آمریکا بخواهد بر خودروهای اروپایی تعرفه ۲۵ درصدی اعمال کند، اتحادیه اروپا توان ندارد ساکت بماند. با این وجود، کمیسیونر امور تجاری اتحادیه اروپا ابراز امیدواری نمود که چنین رخدادی نیفتد اما احتمال آن را منتفی نیز ندانست.

اوایل ژوئیه گذشته روزنامه آلمانی هندلزبلات طبق یک سند داخلی کمیسیون اتحادیه اروپا گزارش داده بود که این اتحادیه در مقابل افزایش عارضه ها گمرکی برای خودروهای خود در ایالات متحده، عکس العمل نشان داده و تعرفه خودروها و لوازم یدکی آمریکایی را بالا خواهد برد.

کمیسیونر امور تجاری اتحادیه اروپا قصد دارد بر سر قراردادی تجاری که بتواند مبادله کالاهای صنعتی میان دو حوزه را آسان سازی کند، با ایالات متحده به توافق برسد.

انتهای پیام