به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از سایت ارم نیوز، سه گروه سیاسی که ائتلاف العبادی با آنان اعلام توافق کرده، ائتلاف سائرون (دارای بالاترین آراء در انتخابات) مورد پشتیبانی مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق، ائتلاف الحکمه به رهبری عمار حکیم و ائتلاف الوطنیه به رهبری ایاد علاوی، معاون ریاست جمهوری […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از سایت ارم نیوز، سه گروه سیاسی که ائتلاف العبادی با آنان اعلام توافق کرده، ائتلاف سائرون (دارای بالاترین آراء در انتخابات) مورد پشتیبانی مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق، ائتلاف الحکمه به رهبری عمار حکیم و ائتلاف الوطنیه به رهبری ایاد علاوی، معاون ریاست جمهوری عراق می باشند.

خالد العبیدی، ریاست هیئت مذاکره کننده ائتلاف النصر گفت: گفتگوها اولیه با دو هیئت الحکمه و الوطنیه با نتیجه های مثبت و توافقات مشترک، تعیین خطوط کلی برنامه های دولت آتی در یک سقف زمانی روشن و نیز ضرورت مخالفت با اصل سهمیه بندی ها در تشکیل کابینه تمام شد.

العبیدی گفت: با جریان الحکمه و فهرست الوطنیه در مورد تعیین بندهای توافقنامه و ارزیابی آنان به عنوان مقدمه ای برای امضای آن قبل از اعلام رسمی تشکیل فراکسیون بزرگتر توافق شد.

ریاست هیئت مذاکره کننده ائتلاف النصر اضافه کرد: ما حالا به توافق بزرگی با ائتلاف های سائرون، الحکمه و الوطنیه دست یافته ایم و همچنین توافقات مدرن ای با حزب دموکرات کردستان داریم و رایزنی ها را با برادرانمان در ائتلاف الفتح ادامه می دهیم.

وی در انتهاء گفت: درب های ائتلاف النصر به روی همه گروه هایی که با اصل سهمیه بندی ها مخالف می باشند، باز کرده است و این ائتلاف آماده همکاری و همکاری در راستای مقابله با فساد و تعقیب و محاکمه مفسدن از هر گروه و فراکسیونی است.

انتهای پیام