آفتاب نیوز : دونالد ترامپ و شی جین پینگ، رهبران آمریکا و چین که در جریان اجلاس گروه ۲۰ در آرژانتین حاضر هستند موافقت کرده اند جنگ تعرفه ای میان دو اقتصاد بزرگ جهان را برای ۹۰ روز متوقف نمایند تا به مذاکرات جاری میان نمایندگان دو کشور مجال بیشتری داده باشند.به گزارش خبرنما به […]

آفتاب نیوز : دونالد ترامپ و شی جین پینگ، رهبران آمریکا و چین که در جریان اجلاس گروه ۲۰ در آرژانتین حاضر هستند موافقت کرده اند جنگ تعرفه ای میان دو اقتصاد بزرگ جهان را برای ۹۰ روز متوقف نمایند تا به مذاکرات جاری میان نمایندگان دو کشور مجال بیشتری داده باشند.
به گزارش خبرنما به نقل از آفتاب‎نیوز؛ ؛ مهمانی شام رهبران دو کشور در حاشیه اجلاس رهبران ۲۰ اقتصاد بزرگ جهان در بوینس آیرس برگزار گردید و در جریان آن دونالد ترامپ موافقت کرد تصمیم خود برای وضعیت تعرفه بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالای وارداتی از چین را فعلا تعلیق کند و در مقابل شی جین پینگ وعده داده واردات کالاهای آمریکایی را افزایش دهد.
آمریکا و چین آتش بس تجاری اعلام کردند
این اولین دیدار دو رهبر بعد از شروع جنگ تجاری میان دو کشور بود که طی آن آمریکا بر حدود ۲۰۰ میلیارد کالای وارداتی از چین تعرفه بست و شهر پکن هم در تلافی برای حدود ۱۰۰ میلیارد کالای آمریکایی تعرفه وضعیت کرد.
خبر این توافق را ابتدا رسانه های چینی منتشر نمودند و به نقل از رهبران این کشور درج کردند واشنگتن موافقت کرده هیچ تعرفه تازه ای از روز اول ژانویه آینده بر علیه کالاهای چینی وضعیت نکند.
روز شنبه (اول دسامبر) علاوه بر این رهبران حاضر در اجلاس گروه ۲۰ بر سر اطلاعیه ‎ای مشترک در جهت اختلافات تجاری به توافق رسیدند هر چند بر خلاف سال گذشته این بار از نکوهش پشتیبانی گرایی از اقتصاد ملی خبری نبود.
مرجع: بی بی سی