خبرآنلاین: ریاست کمیته ملی المپیک اظهار کرد: تاج طبق ماده ۶۰ قانون خدمات کشوری می‌تواند در فدراسیون فوتبال فعالیتش را دنبال کند. بعد از سختی های زیاد سیدرضا صالحی امیری از ماندگار شدن مهدی تاج در پست ریاست فدراسیون اطلاع داد. مدتی هست قانون منع به کارگیری از بازنشستگان در مجلس تصویب شده هست و […]

خبرآنلاین: ریاست کمیته ملی المپیک اظهار کرد: تاج طبق ماده ۶۰ قانون خدمات کشوری می‌تواند در فدراسیون فوتبال فعالیتش را دنبال کند.

بعد از سختی های زیاد سیدرضا صالحی امیری از ماندگار شدن مهدی تاج در پست ریاست فدراسیون اطلاع داد. مدتی هست قانون منع به کارگیری از بازنشستگان در مجلس تصویب شده هست و تمام مسئولان بازنشسته باید صندلی های خود را به نیروهای جوان تر بسپارند. در این بین سردار درخشان رییس فدراسیون جودو و علیرضا رحیمی رییس فدراسیون هندبال با استناد به این قانون از سمت خود کناره گیری دادند. اما اجرای این قانون فدراسیون فوتبال را با بحران مواجه کرد. فدراسیون فوتبال یک نهاد غیردولتی هست و زیرنظر مستقیم فیفا اداره می گردد و مداخله شخص ثالث در فوتبال با جریمه سنگین تعلیق مواجه خواهد گردید.

قبل از این مداخله شخص ثالث در فدراسیون فوتبال موجب تعلیق فوتبال ایران شده بود. درست بعد از جام جهانی آلمان و با تصمیم محمد علی‌آبادی، رییس وقت سازمان تربیت بدنی محمد دادکان از کار برکنار گردید و همین دلیلی گردید که فیفا به دلیل مداخله نهاد دولتی در تصمیم های فوتبال،فدراسیون ایران را تعلیق کرد. رخدادی که موجب گردید کمیته‌ای به عنوان کمیته جابه جایی با ریاست کیومرث هاشمی روی کار آید و با تدوین اساسنامه‌ای مستقل و تصویب آن توسط هیئت دولت فوتبال ایران را از تعلیق رهایی دهد. با تصویب و اجرای قانون منع فعالیت بازنشستگان در ارگان‌های دولتی، فشارها برای برکناری تاج و معاونین وی افزایش یافت.

سوژه ای که موجب گردید کنفدراسیون فوتبال قاره آسیا با انتشار اطلاعیه ای آن را محکوم و دولت ایران را از مداخله در امور جاری این ورزش منع کند و فدراسیون فوتبال را به عنوان نهادی غیر دولتی به رسمیت بشناسد. کنفدراسیون فوتبال قاره آسیا با تاکید بر این که فدراسیون فوتبال ایران دربردارنده قانون عدم به کارگیری بازنشستگان توسط مجلس شورای اسلامی نمی‌شود چون یک نهاد غیر دولتی هست، اعلام نمود که در فاصله دو ماه تا آغاز جام ملت‌های قاره آسیا، فدراسیون فوتبال باید با محافظت استقلال خود، از هرگونه تعلیق اجتناب کند.

در این میان اینفانتینو، رییس فیفا که برای تماشای فینال لیگ قهرمانان قاره آسیا به ایران عزیمت کرده بود اظهار کرد و گویی با اهمیت پیرامون کانون رخدادهای موخر و احتمال تعلیق فوتبال ایران با عادل فردوسی ‌پور انجام داد. اینفانتینو در جواب به این سؤال که دولت ایران در اجرای این قانون هیچ نقشی ندارد و همه چیز بر عهده پارلمان (مجلس شورای اسلامی) هست با این وجود احتمال تعلیق فوتبال ایران وجود دارد؟ اظهار کرد:« برای فیفا هیچ تفاوتی نمی کند؛ این مداخله شخص یا نهاد ثالث هست و می‌تواند به سرعت موجب تعلیق فوتبال ایران و محرومیت آن‌ها از حضور در جام ملت‌های قاره آسیا و انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گردد. ما از تمامی رخدادهای و تحرکات داخل ایران با خبر هستیم و آن را با دقت کاوش می‌کنیم.»

»همین گفت وگو های رییس فیفا کافی بود تا دولتمردان به فکر بیفتند تا در آستانه جام ملتها، از تعلیق فوتبال ایران جلوگیری کنند.تاج فعلا ماند.اکنون که او مانده خوب تر هست زیادتر از قبل کوشش کند و دست کم جواب اعتمادی که دولتی ها به وی کرده اند را بدهد.او باید زیادتر از قبل به تیم ملی توجه نماید تا در آستانه جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی،شاید تیم ملی با قهرمان شدن در جام ملتها بتواند شادی و نشاط را به جامعه تزریق کند.